×

Prognoza pogody na środę 17 czerwca 2020 roku. Możliwe burze z gradem!

Prognoza pogody na środę 17 czerwca. W całej Polsce powinno być pogodnie. Utrzymają się wysokie temperatury, ale Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami. W pięciu województwach mogą pojawić się burze z gradem.

Prognoza pogody na środę 17.06

Upały, które rozpoczęły się w długi weekend czerwcowy, nadal trwają. W środę 17 czerwca najcieplej będzie na Pomorzu Zachodnim, gdzie słupki termometrów sięgną 27 stopni Celsjusza. Mieszkańcy Mazowsza będą cieszyć się temperaturą 26 stopni, a Kujaw, Wielkopolski i Podlasia – 25 stopni.

Chłodniej będzie na Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Tam temperatury nie przekroczą 22 stopni, a już wyjątkowego pecha ma Gdańsk, gdzie zapowiadane jest zaledwie 19 stopni.

Największe rozpogodzenia oczekiwane są w północnej i zachodniej Polsce.

Opady i ostrzeżenia IMGW

Deszcz pojawi się na wchodzie Polski i stopniowo ogarnie centralne oraz południowe regiony kraju. Na tych obszarach przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane do dużego.

Po południu rozpoczną się burze, które obejmą swoim zasięgiem województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla tych województw.

Z kolei województwa: łódzkie, mazowieckie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie zagrożone są burzami z gradem. IMGW wydał dla nich alerty, wspominając nawet o nawałnicach. Mieszkańcy tych regionów mogą spodziewać się porywów wiatru aż do 70 kilometrów na godzinę oraz opadów do 30 mm.

 

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, twitter.com, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować