×

Prognoza pogody na początek grudnia 2022. W Polsce dojdzie do zdarzenia „dwóch gigantów”

Prognoza pogody na początek grudnia 2022. Przed nami pierwszy miesiąc kalendarzowej i meteorologicznej zimy. W nadchodzących dniach czeka nas „zderzenie gigantów”, czyli dwóch skrajnie odmiennych mas powietrza. Czym to grozi? Sprawdź pogodę na nadchodzące dni.

Prognoza pogody na początek grudnia 2022

Polska mieści się pod wpływem wyżu Eric. Stąd czekają nas zimne, prawdziwie mroźne dni, lecz bez opadów śniegu. Pojawią się marznące opady deszczy, które będą powodowały gołoledź.

W nocy z piątku na sobotę będzie mroźnie, na północnym wschodzie i w dolinach karpackich nawet od -7°C.

Natomiast weekend i początek nadchodzącego tygodnia może przynieść „starcie gigantów”. Z północy i wschodu nadejdzie do nas ostry mróz, z kolei od południa niże i wpłyną na cieplejsze masy powietrza.

W sobotę zachmurzenia z przejaśnieniami, szczególnie na południu kraju. Tam możliwe opady deszczu lub mżawki powodującej gołoledź. Maksymalna temperatura wyniesie od -3 stopni Celsjusza na północy do 3 st. C. na południu.
Niedziela przyniesie spore zachmurzenie. W północno-zachodniej połowie kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscowo opady marznącego deszczu. Temperatura od -1 st. C. do 6 st. C na Dolnym Śląsku.

Wkrótce wraca zima
Twitter

Dalsze prognozy pogody

Według synoptyków taka pogoda utrzyma się do 6 grudnia. W północnej części kraju temperatura w ciągu dnia będzie sięgała do 2 st. C., a możliwe, że spadnie do zera. Tymczasem im dalej na południe, tym cieplej. Różnice w temperaturach wynikają z wędrówki frontów atmosferycznych. Pojawią się opady śniegu oraz śniegu z deszczem.

W rzeczywistości dalsze prognozy pogody nie są klarowne. Jedni wskazują, że pogodowe zawirowania będą się utrzymywać, natomiast inne modele pogodowe wskazują, że możemy spodziewać się mrozu i śnieżyc.

Europejskie Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody podaje, że po 6 grudnia będzie coraz zimniej. Z prognoz amerykańskiej NOAA wynika, że to północna i wschodnia część kraju będzie wyjątkowo chłodnym miejscem.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, tvs.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x