×

Prognoza pogody na niedzielę 14 czerwca. IMGW ostrzega przed burzami

Prognoza pogody na niedzielę 14 czerwca. Wygląda na to, że po pięknej, upalnej sobocie, czeka nas niemiłe rozczarowanie. W całym kraju będzie raczej cierpło, ale pochmurno. Możliwe wystąpienie burzy z gradem i przelotnych opadów. Nadal obowiązuje ostrzeżenie IMGW dla kilku województw.

Prognoza pogody na niedzielę 14 czerwca

Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj temperatura nie będzie nas rozpieszczać. W całym kraju nadal ciepło, ale maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie 25 st. Celsjusza. Natomiast w większości rejonów, będzie się utrzymywać ok. 20 st. C. Najchłodniej będzie na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Podlasiu i Lubelszczyźnie. Tam termometry wskażą od 17 st. C do 19 st. C.

Około 22 st. C pokażą termometry w centrum kraju. Na 25 st. mogą liczyć mieszkańcy na południowym zachodzie. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 999 hPa.

Możliwe burze z gradem i deszcze

Nad całym krajem sporo chmur.

Nadal obowiązuje ostrzeżenie IMGW I stopnia przed burzami z gradem. Te mogą pojawić się w województwie dolnośląskim, śląskim, opolskim, małopolskim i podkarpackim. Mieszkańcy tych regionów mogą spodziewać się również przelotnych opadów, szczególnie po południu.

Najbardziej niebezpiecznie będzie w rejonach górskich i podgórskich. Zgodnie z prognozami, mogą wystąpić tam burze, a w ich trakcie prognozowana suma opadów to 20 mm. Może im także towarzyszyć porywisty wiatr do 65 km/h.

W pozostałej części kraju wiatr raczej słaby i umiarkowany.

Wieczorem zacznie się ochładzać

Chociaż Polskę otaczają rozległe fronty burzowe, tym razem burze wystąpią u wszystkich naszych sąsiadów, ale ominą większość kraju.

Wieczorem będzie coraz chłodniej, jedynie na północy, północnym-zachodzie i zachodzie kraju zacznie się przejaśniać. Nowy tydzień powitamy raczej chłodno. Temperatura minimalna od 9 st. w Kotlinie Kłodzkiej i 10 st. na Podhalu oraz na północy do 14 st., 15 st. na południowym wschodzie.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, Twitter.com
Fotografie: Windy (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować