×

Prognoza pogody na jutro. Niż Friedrich przyniesie ponowne uderzenie zimy

„W marcu jak w garncu”, dlatego po paru słonecznych dniach, pora na diametralną zmianę aury. Prognoza pogody na jutro: mieszkańcy całej Polski odczują znaczny spadek temperatury. Pojawi się śnieg i mróz. Pora znów sięgnąć do szafy po cieplejsze ubrania!

Chłodna noc

Wszystko wskazuje na to, że za nami ostatni ciepły dzień w najbliższym czasie. Czeka nas powrót zimy i drastyczny spadek temperatury.

W ciągu najbliższej doby Polska będzie na skraju niżu Friedrich znad północnej Rosji. Do kraju napłynie też zimne powietrze arktyczne znad Skandynawii. Już w nocy możemy się spodziewać opadów deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu. Warto zatem uważać na drodze, ponieważ będzie ślisko. Opady spowodują gołoledź rzędu 1-5 litrów wody na metr kwadratowy.

Termometry wskażą od -6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 1 st. C na Podkarpaciu.

Prognoza pogody na jutro

Noc będzie jedynie wstępem do tego, co czeka nas w piątek 5 marca. Jeśli ktoś się stęsknił za białym puchem, nie będzie musiał dłużej czekać.

Jutro pojawią się przelotne opady śniegu o sumie do 1-5 cm. Przed bardziej obfitymi opadami ostrzega IMGW. Ostrzeżenie dotyczy południowych powiatów następujących województw:

  • małopolskiego
  • śląskiego
  • podkarpackiego

Na termometrach zobaczymy od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Najchłodniej i najbardziej wilgotno będzie na południu kraju. Ale chłód odczują mieszkańcy całej Polski.

Nocą będzie mroźno. Termometry w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku wskażą temperaturę poniżej zera. W Krakowie i Wrocławiu jedynie minimalnie cieplej: w stolicy Dolnego Śląska na termometrach zobaczymy maksymalnie 0 st. C. Z kolei w stolicy Małopolski termometry pokażą minimalnie 1 st. C. Wiatr raczej słaby i umiarkowany.

W weekend w górach może spaść nawet 20-30 cm śniegu. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij