×

Zaskakująca prognoza pogody na jesień. Na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni!

Prognoza pogody na jesień nie pozostawia złudzeń. Ucieszy miłośników ciepła, bowiem jest szansa na powrót wyższych temperatur. Jednak nie na długo. Jak prezentuje się pogoda na najbliższy czas i czego możemy się spodziewać?

Prognoza pogody na jesień

Najnowsza prognoza pogody na jesień dla naszego kraju mówi jasno. Te osoby, które z utęsknieniem czekały na piękne babie lato, niestety się rozczarują. Chociaż, co prawda temperatura nieco wzrośnie, ale nie na długo. Cóż… jak widać, faktycznie taki mamy klimat. Dlaczego tak się dzieje?

Winny temu jest rozległy niż, który właśnie przechodzi nad Europą. To za jego sprawą o dłuższym okresie pogodnej aury bez opadów i wysoką temperaturą w wielu regionach możemy na razie tylko pomarzyć. Według meteorologów w drugim tygodniu października temperatury maksymalne będą wahać się od 13 do 19 stopni Celsjusza. I to wahanie może się utrzymywać.

Niektóre regiony będą mogły poszczycić się tym, że ich termometry pokażą nawet 20 kresek. Niestety będą też rejony, w których będzie dużo chłodniej. Oczywiście to nie dziwi, ponieważ chodzi przede wszystkim o tereny podgórskie.

Foto: Pixabay

Meteorologdzy podkreślają, że przełom września i października będzie cieplejszy, ale niestety – deszczowy. Wiele regionów będzie doświadczać przechodnich frontów, z których przelotnie popada.

Od zachodu nad Polskę nasunie się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, który powoli będzie wędrował do centrum kraju. Według naszych szacunków w południe dojdzie do linii od Zatoki Gdańskiej po Śląsk. W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Więcej słońca we wschodniej połowie kraju. Od Kaszub, Warmii na północy, po Śląsk i Małopolskę na południu, możliwe są słabe burze i niezbyt duże opady deszczu

– mówią eksperci Meteo Polska.

Odpowiedzialny jest za to głęboki układ niżowy nad zachodnią Europą, który wpłynie także na warunki pogodowe w Polsce.

Wrzesień był wyjątkowo chłodny i zmienny

Jak podaje portal DobraPogoda24:

Ostatecznie tegoroczny wrzesień w Polsce zapisze się jako miesiąc chłodny, z anomalią temperatury w skali kraju względem normy na poziomie około -1,3 st. C.

Długoterminowa pogoda podana przez portal skazuje, że prognoza pogody na jesień będzie chwilowo optymistyczna. Można spodziewać się wyższych temperatur, ale niestety będzie dość ulewnie. Nad całym krajem będą przechodziły przelotne opady. Eksperci podają również, że na szczęście nie będzie to wyjątkowo zimny okres, a naszych domów i mieszkań nie będziemy musieli mocniej ogrzewać.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij