×

Pogoda na długi listopadowy weekend. Taka zmiana może zaskoczyć wiele osób

Prognoza pogody na długi listopadowy weekend. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że aura będzie słoneczna i ciepła. Co więcej, wysokie będzie też ciśnienie, a termometry wskażą nawet do 15 stopni! Wygląda więc na to, że jedynym mniej miłym akcentem będą poranne mgły. 

Pogoda na długi listopadowy weekend

Długi listopadowy weekend to czas, w którym możemy odrobinę odpocząć i podładować akumulatory. Oczywiście miło byłoby, aby wolnym chwilom towarzyszyła też piękna pogoda. Czy tak będzie? Otóż prognoza IMGW na długi weekend może zaskakiwać.

Pogodę w dniach 11-13 listopada kształtować będzie, przemieszczający się z zachodniej Europy na wschód, układ wysokiego ciśnienia. Czeka nas ciepła aura, z dużą ilością słońca. Uważajmy jednak na poranne mgły

Wychodzi więc na to, że w piątek będzie pogodnie i bez opadów, w dodatku na przeważającym obszarze kraju. Jedynie mieszkańcy północy Polski.

Rano lokalnie mogą utrzymywać się mgły, zwłaszcza na obszarach podgórskich. Będzie ciepło – od 7 stopni w rejonach podgórskich Karpat do 15 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silniejszy i tam w porywach może osiągać do 55 km/h

W sobotę nie będzie inaczej. Temperatury będą naprawdę wysokie, jak na tę porę roku. Termometry wskażą od 11 do 14 stopni. Najwięcej szczęścia będą mieć mieszkańcy południowego zachodu. Tam ma być najbardziej słonecznie. Pozostała część kraju będzie spowita chmurami, przez które co jakiś czas wyglądnie Słońce.

Największe zachmurzenie utrzyma się na Wybrzeżu i Pomorzu, tam spodziewamy się słabych opadów deszczu. Wiatr na ogół słaby, jedynie na północy silniejszy i porywisty

Będzie bardzo mgliście!

Z kolei noc z soboty na niedzielę najprawdopodobniej będzie bardzo mglista. Mgły mogą utrzymywać się nawet do niedzieli przed południem. Za to gdy tylko ustąpi, pojawi się wiele słońca!

W całym kraju bez opadów. Nadal ciepło, temperatura maksymalna od 10 do 14 stopni. Wiatr przeważnie słaby

Źródła: wiadomosci.onet.pl, tvn24.pl
Fotografie: wxcharts.com (miniatura wpisu), pixabay

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x