×

Prognoza pogody na Boże Ciało i długi weekend. Wiosny nadal nie widać

Prognoza pogody na Boże Ciało może spowodować całkowitą zmianę planów Polaków. Wszyscy liczyli na to, że czerwiec przyniesie ocieplenie, a tymczasem termometry wskazują ledwo kilkanaście stopni. Czy jest szansa na to, że nareszcie poczujemy wiosnę, która nadal nie przyszła?

Czeka nas zmiana planów

Tegoroczna aura zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Po długiej i srogiej zimie wszyscy liczyli na słoneczną wiosnę. Tymczasem kwiecień i maj upłynął pod znakiem bardzo zmiennej i zazwyczaj chłodnej pogody. Już za niecałe trzy tygodnie powitamy astronomiczne lato, a tymczasem temperatury wciąż są bardzo niskie. Ostatni tak zimny sezon wiosenny odnotowano w Polsce w 2013 roku.

Wielkimi krokami zbliża się Boże Ciało i wyczekiwany przez wszystkich długi weekend. W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wypada 3 czerwca. Choć tak naprawdę tylko czwartek jest dniem wolnym od pracy, to prawie wszyscy biorą dzień wolny w piątek, aby rozciągnąć świętowanie na cztery dni z rzędu.

Zmęczeni pracą Polacy liczą na to, że 4 dni wolne od pracy będą szansą na wypoczynek na świeżym powietrzu. Niestety prognozy synoptyków IMGW nie są zbyt obiecujące. Choć na termometrach zobaczymy temperatury powyżej 20 st. C, to i tak aura nie będzie zbyt łaskawa. Osoby, które nastawiły się na to, że w Boże Ciało spędzą czas na świeżym powietrzu, powinny przygotować się na zmianę planów.

prognoza pogody na Boże Ciało
Twitter
prognoza pogody na Boże Ciało 2
Twitter

Prognoza pogody na Boże Ciało

Choć w Boże Ciało temperatury będą wysokie, to niestety pogoda nie będzie sprzyjała przebywaniu poza domem. Procesje powinny liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Jakub Gawron, synoptyk IMGW, w rozmowie z Radiem Zet zapowiedział co prawda, że już jutro temperatury mogą poszybować w górę. Niestety nie odczujemy upału ze względu na zachmurzenie i deszcz.

Już w Boże Ciało miejscami termometry powinny pokazywać 20 st., a nawet trochę powyżej. Więc mielibyśmy do czynienia z tym, że po prostu zrobi się cieplej.

W środę i w czwartek pogoda będzie niemal identyczna. Podobnie jak dziś rano mogą wystąpić niewielkie zachmurzenia, które w godzinach popołudniowych będzie się powiększać. Lokalnie mogą wystąpić opady deszczu. Na południu Polski należy spodziewać się burz. W Boże Ciało temperatury wyniosą maksymalnie 17 st. C na wschodzie Polski. W centralnych obszarach termometry wskażą około 20 st. C, a na zachodzie 22 st. C. Najchłodniej, bo około 16 st. C będzie w rejonach podgórskich i na Półwyspie Helskim.

Kolejne dni weekendu będą nieco cieplejsze. Nad Polskę napłynie wilgotne powietrze ze wschodu i południowego wschodu Europy. Przyczyni się to do wzrostu temperatury w ciągu dnia oraz silniejszych opadów deszczu. W sobotę i niedzielę mogą wystąpić opady gradu. Temperatura w ciągu dnia nad morzem i na Podhalu wyniesie od 16 st. C. do 18 st. C. W centrum będzie trochę cieplej i termometry pokażą od 21 do 23 st. C. Jak zawsze biegunem ciepła będą zachodnie krańce kraju. Temperatury wyniosą tam nawet 25 st. C. W trakcie burz może wystąpić porywisty wiatr.

prognoza pogody na Boże Ciało 3
Facebook

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Facebook, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij