×

W Wigilię będzie wyjątkowo ciepło. Czy to znak, że możemy się pożegnać ze śnieżnymi Świętami?

Z pewnością wiele osób zadało już sobie pytanie, jaka pogoda czeka nas na zbliżającą się wielkimi krokami Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Choć długo terminowa pogoda nie napawa optymizmem i w najbliższych dniach możemy się spodziewać mrozu i obfitych opadów śniegu, Wigilia w tym roku będzie wyjątkowo… ciepła!

Temperatura tuż przed Świętami zacznie dość szybko wzrastać

Czy to oznacza, że nie będzie na święta śniegu, który tak bardzo kojarzy nam się z tym wyjątkowo magicznym okresem? Wiele wskazuje na to, że tak, choć niekoniecznie. Jak donosi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), temperatura tuż przed Świętami zacznie dość szybko wzrastać. Ocieplenie zacznie być już odczuwalne w nadchodzący weekend – termometry będą pokazywać nawet 9 stopni Celsjusza.

W Wigilię na termometrach w niektórych miejscach w Polsce będzie można zobaczyć nawet 12 kresek powyżej zera

W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura minimalna od -4 stopni na północnym wschodzie do 3 stopni Celsjusza na zachodzie. W Wigilię według prognoz IMGW temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia na północnym wschodzie do nawet 12 stopni Celsjusza na w południowo-zachodniej części kraju. Możliwe są opady deszczu. We wschodniej części kraju mogą pojawić się z kolei opady deszczu ze śniegiem. Zachmurzenie duże z możliwymi przejaśnieniami. Wiatr będzie tego dnia umiarkowany.

Flickr

„W telewizji dowiecie się, że czekają nas białe/deszczowe święta”

Okazuje się bowiem, że w telewizji możemy usłyszeć coś zupełnie innego.

W telewizji dowiecie się, że czekają nas białe/deszczowe święta. Możecie się spodziewać różnych prognoz i… każda z nich ma rację. Prognozy są nieustabilizowane na okres po 21 grudnia. Święta mogą być śnieżne i zimowe, jak i mokre, i jesienne – zaznacza meteoprognoza.pl na Twitterze

Komu więc wierzyć? Jedno jest pewne, czas pokaże, kto miał w tym przypadku rację.

Polecane

Może Cię zainteresować