×

To nie koniec upałów w Polsce. W niektórych miejscach termometry wskażą nawet 35°C

Tegoroczne lato należy do wyjątkowo upalnych. W Polsce, jak i w całej Europie, padały rekordowe temperatury, które niejednokrotnie przyprawiały o zawrót głowy. Jak przedstawia się prognoza na ostatni tydzień wakacji? Okazuje się, że wciąż będzie wyjątkowo upalnie. Żar tropików w naszym kraju sprawi, że termometry pokażą nawet 35 st. Celsjusza. Czy początek września przyniesie zmiany? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Prognoza na ostatni tydzień wakacji

Niedziela. Słupki termometrów w całym kraju pokazują od 24 do 29 st. Celsjusza. To idealna temperatura do tego, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się przyjemnym Słońcem.

Poniedziałek

Wraz z początkiem następnego tygodnia zrobi się jednak „znacznie cieplej”. Już jutro na Mazurach odnotujemy od 26 do 27 stopni w cieniu, podczas gdy w zachodniej Polsce termometry pokażą 32 do 35 kresek. O opadach póki co mogą zapomnieć wszyscy poza mieszkańcami południowo-zachodniej części kraju. Tam może wystąpić przelotny deszcz i burze.

Wtorek

We wtorek temperatura w dzień w całym kraju będzie wahać się w granicach 30-32 st. Celsjusza, w nocy natomiast 19-21 kresek. Dodatkowo na terenie woj. wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego mogą zostać wydane alarmy drugiego stopnia przed upałem. Wyjątek stanowi woj. lubelskie, gdzie prawdopodobnie zostanie wydany alert pierwszego stopnia.

Reszta tygodnia

Praktycznie do końca tygodnia termometry nie będą wskazywać poniżej 30 stopni Celsjusza. Dopiero w przyszłą sobotę temperatura nieco spadnie i będzie mieścić się w przedziale 25-29 stopni. Wszystko wskazuje jednak na to, że to tylko chwilowe zawahania, bo już w niedziele znowu upały dadzą o sobie znać.

Początek września

Wakacje dobiegają końca, ale nie upały. Istnieje bardzo duża szansa na przedłużenie gorącego lata, a wszystko za sprawą napływu suchego i gorącego powietrza z południowego-wschodu. Upały w granicach 30 stopni, a nawet więcej, mogą potrwać do 5 września.

Cieszą Was takie prognozy czy macie już dość lata?

_______________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować