×

Dziecko jednej ze studentek zaczęło płakać na zajęciach. Zachowanie profesora zdziwiło wszystkich na sali.

Profesor Sydney Engelberg, to 45-letni weteran, który wykłada na Hebrew University w Jerozolimie. W ostatnim czasie stało się o nim głośno w sieci, za sprawą tego co zrobił.

Otóż pewnego dnia, kiedy prowadził zajęcia z zachowań organizacyjnych, dziecko jego studentki zaczęło płakać. Mężczyzna początkowo nie reagował i spokojnie kontynuował temat. Po jakimś czasie zawstydzona mama z płaczącym dzieckiem postanowiła opuścić klasę, żeby nie przeszkadzać dłużej w zajęciach. Jak się jednak okazało nie było jej to dane, bo profesor, który jest prywatnie ojcem czwórki i dziadkiem piątki dzieci, wziął od niej malucha i nie przerywając zajęć uspokoił go w swoich ramionach.

Córka profesora, zdradziła, że jej ojciec pozwala brać udział w zajęciach matkom z dziećmi, a nawet karmić maluchy piersią. Zdaniem uczonego żadna matka nie powinna wybierać pomiędzy dzieckiem, a edukacją.

Studentka, która przyszła na zajęcia z dzieckiem, chciała je opuścić, gdyż maluch nie przestawał płakać.

p1

Profesor miał jednak inny plan. Wziął dziecko na ręce i jednocześnie uspokajał je oraz prowadził zajęcia, tak jakby nic się nie stało.

p2

Córka profesora, Sarit Fishbaine, tak napisała o swoim ojcu: „Sposób, w jaki postrzega pojęcie i metody edukacji, nie ogranicza się jedynie do nauki suchych faktów, których musisz nauczyć się w klasie. On uczy również wartości.”

p3

Cudowny człowiek i wspaniały nauczyciel. Zgadzasz się ze mną?

Polecane

Może Cię zainteresować