×

Ten profesor zaopiekował się córeczką swojej studentki, aby ta mogła się uczyć… Niesamowity gest!

Chociaż zjawisko empatii nie było głównym tematem zajęć, które ostatnio prowadził pewien wykładowca, swoim zachowaniem udowodnił, że osobie w potrzebie powinniśmy pomagać zawsze. Tym samym, profesor Darryn Willoughby, dał swoim studentom prawdziwą lekcję życia.

33-letnia Katy Humphrey jest mamą 4-miesięcznej Millie, a jednocześnie jest studentką Uniwersytetu Baylor. Kobieta na początku marca stanęła przed nie lada dylematem. Okazało się, że opiekunka jej córeczki nie mogła przyjść, a Katy miała zajęcia. W końcu zdecydowała się zabrać Millie na zajęcia, mając nadzieję, że jej mały Aniołek nie będzie sprawiał problemów.

Podczas wykładu mała Millie zaczęła „dokazywać”, wtedy też do akcji wkroczył profesor Darryn Willoughby, który wziął na ręce dziecko i trzymał je w ten sposób do końca zajęć. Jednocześnie, umożliwił dalszą naukę Katy, która już nie musiała stresować się, że jej dziecko będzie zakłócać zajęcia.

profesor-opiekujacy-sie-dzieckiem-studentki1

„Nie chciałem, żeby czuła się nieswojo, ponieważ nie było ku temu żadnego powodu” – powiedział Willoughby.

Jak przyznała studentka, miała nadzieję, że uda jej się połączyć obecność na zajęciach z opieką nad córką. Jednak cała historia zakończyła się zupełnie inaczej.

Profesor Willoughby nosił 4-miesięczną Millie przez 55 minut. A to co zrobił, tylko udowadnia jak dobrym jest nauczycielem.

„Nie zrobiłem tego dla siebie” – powiedział Willoughby Today.com. „Po prostu staram się dbać o moich studentów.”

profesor-opiekujacy-sie-dzieckiem-studentki2

Willoughby dołączył do grona innych pedagogów, którzy postanowili pomóc swoim studentom w potrzebie. W maju ubiegłego roku, podobna sytuacja miała miejsce na Uniwersytecie w Jerozolimie, o czym pisaliśmy tutaj.

Może Cię zainteresować

zamknij