in

Z tymi poradami nauczysz swoje dziecko, załatwiać się na nocniku w 3 dni. Nigdy więcej pieluch!

Żyjemy w czasach, gdy rodzice nie mają problemu z tym, aby dziecko nosiło pieluchy nawet do trzeciego roku życia. Niestety w przyszłości, przez takie zachowanie, proces oduczania korzystania z pieluch może być bardzo żmudny i pracochłonny.

Czasem doprowadza to rodziców do szaleństwa… Na szczęście Lora Jensen, która jest ekspertem w tej dziedzinie, opracowała system, w którym obiecuje, że dziecko nauczy się korzystać z nocnika w ciągu 3 dni. Lora jest nie tylko specjalistką, ale także mamą 6 swoich biologicznych dzieci i 6 adoptowanych. Poza tym z jej metody skorzystało już prawie 30 tysięcy dzieci. Każda z tych prób skończyła się pomyślnie.

A czy Ty masz sprawdzone sposoby na nauczanie dziecka korzystania z nocnika?

Zorganizuj sobie czas np. w weekend, aby nie musieć się nigdzie śpieszyć i mieć kontrolę nad swoją pociechą przez te wszystkie godziny. Zrób zakupy, posprzątaj mieszkanie, nie możesz po prostu wychodzić wówczas z domu. Każda minuta w tym czasie należy do Twojego dziecka.

Załóż maluchowi majteczki i wyjaśnij, że nie ma potrzeby już nosić pieluszek i od teraz będzie załatwiać się na nocniku.

Zadbaj o to, aby Twoje dziecko zawsze miało pod ręką coś do picia i co 15 minut chodź z nim na nocnik. Jeśli nie widać efektu absolutnie nie wywieraj presji na dziecku.

Bezpośrednio przed snem znów zaprowadź je na nocnik. Ustaw sobie budzik w środku nocy i zaprowadź dziecko na nocnik, jeśli tego nie zrobisz rano może spotkać Cię niemiła niespodzianka. Trzymaj się ściśle tych zasad i nie denerwuj się, gdy będą małe wpadki. Wszystko powtarzaj przez 3 dni, a zobaczysz, jakie będą efekty.

Źródło i fotografie: heftig.co