×

Próba samobójcza polskiej YouTuberki. Nastolatka nie wytrzymała fali hejtu

Próba samobójcza polskiej YouTuberki Julii Pelc, znanej w sieci jako Queen of the Black. Nastolatka nie mogła poradzić sobie z falą hejtu, jaka na nią spadła i dlatego targnęła się na życie. Gdy doszła do siebie, opublikowała emocjonalny filmik ze szpitalnej sali.

Hejt w sieci

Julia Pelc, znana jako Queen of the Black, popularność zyskała za sprawą swoich filmików publikowanych w serwisie YouTube, które nie każdemu rodzicowi przypadną do gustu. Na kanale nastolatki możemy znaleźć takie tytuły jak „Mam 14 lat i tatuaż”, „Byłam uzależniona od zioła?!” czy „Ilu mam byłych?”.

Rozgłos polskiej youtuberce (obecnie jej kanał subskrybuje 147 tys. użytkowników) przyniósł także toksyczny związek z Czuuxem – kolejną znaną osobą z sieci. Ten miał być o nią bardzo zaborczy. Wysyłał nawet obraźliwie wiadomości do znajomych Julki z prośbami, żeby się odczepili. Po zerwaniu całą winę zrzucił na dziewczynę i swój „młodzieńczy wiek”.

Później nastolatka naraziła się swojej widowni – zaczęła nakłaniać ludzi do udziału w internetowych oszustwach. To nie spodobało się wielu osobom. Pod filmami Queen of the Black zaczęło pojawiać się wiele nieprzychylnych komentarzy. Jej zachowanie oceniali nie tylko anonimowi użytkownicy sieci, ale także inni znani youtuberzy.

To widocznie było za dużo dla nastoletniej gwiazdy YouTube’a.

Próba samobójcza polskiej YouTuberki

Niedawno na kanale Pelc pojawił się filmik prosto… ze szpitala! Nastolatka wyznała w nim, że ze względu na duży hejt nie radzi sobie psychicznie. To popchnęło ją do próby samobójczej przy użyciu dużej ilości leków:

Wczoraj przedawkowałam leki, ponieważ było mi źle. Nie mogę znieść hejtu. Kiedyś ten hejt nie był taki. (…) Kiedy stracisz coś, z czym żyjesz całe życie – a ja teraz tak się czuję, i ludzie się z tego naśmiewają, to naprawdę jest ciężko. Dziękuję, Mateuszu Spysiński – o tym panu więcej już za moment – i inni komentatorzy, że doprowadziliście mnie do takiego stanu, że wylądowałam w szpitalu. Najprawdopodobniej czeka mnie odwyk na pół roku albo psychiatryk. (…) Ciężko strasznie. Chciałabym wytłumaczyć tę sytuację. Nie chcę robić z siebie ofiary, ale chcę was ostrzec, że kiedyś doprowadzicie do czyjegoś samobójstwa.

Queen of Black przyznaje, że zasłużyła sobie na krytykę internautów. Uważa jednak, że nie powinna ona manifestować się w formie hejtu:

Odwalałam wiele rzeczy, robiłam wiele rzeczy nieświadomie. Sama nad tym nie panuję, mam nadzieję, że leki będą dobrze na mnie wpływać. Czuję się ostatnio bardzo samotna. Każdy się ode mnie odsunął. (…) Chciałabym tym filmikiem poprosić o czystą kartę. Przyznałam się, że moje czyny były nie w porządku. Robiłam dużo samolubnych rzeczy, ale w głębi serca jestem dobrą osobą. Po prostu upadłam…

Nastolatka przypomniała swoim widzom, że była już kiedyś uzależniona. Wyznała, że boryka się także z problemami psychicznymi:

Już od wieku 9 lat mam problemy z głową. Byłam uzależniona. (…) Ja nie daję sobie rady. Mam borderline. (…) Nie życzę sobie, aby ktokolwiek z komentatorów mnie obrażał, oczerniał i napuszczał na mnie tłumy hejterów. (…) Staram się wrócić do normalności, walczę z chorobą, dajcie mi tę szansę. (…) Nie mam siły walczyć z wami w sądzie, dlatego proszę tylko o usunięcie tych filmów i nienagrywanie.

Nagranie wyświetlono ponad 116 tys. razy. Możecie je obejrzeć poniżej:

Źródła: youtu.be, www.pudelek.pl, www.radiozet.pl
Fotografie: YouTube

Może Cię zainteresować