×

Próba porwania dziecka w Białymstoku. Matka 9-latka jest przerażona!

Próba porwania dziecka w Białymstoku została udaremniona przez przypadkowego przechodnia. Jego odważna interwencja uratowała 9-latka. Jednak w mieście pojawił się niepokój.

Odważna reakcja przechodnia

Do szokującego zdarzenia doszło na terenie osiedla Leśna Dolina w Białymstoku. W poniedziałek, tuż po godzinie 18:00, 9-letni chłopiec wracał do domu z treningu, który się nie odbył. Jak ujawniła matka chłopca, na ulicy Armii Krajowej zatrzymał się przy nim samochód, z którego wyskoczył ubrany na czarno mężczyzna i próbował wciągnąć opierające się dziecko do auta. Chłopca uratował przypadkowy przechodzień, który uderzył napastnika w głowę, udaremniając porwanie.

Pierwsza informacja o zdarzeniu pojawiła się na grupie facebookowej zrzeszającej mieszkańców trzech osiedli: Słonecznego Stoku, Leśnej Doliny i Zielonych Wzgórz.

Doniesienie o próbie porwania opublikowała przerażona matka 9-latka, chcąc w ten sposób ostrzec innych. Jak relacjonowała, zaprowadziła synka do szkoły na trening, a sama udała się na zakupy. Nie wiedziała o tym, że trening został odwołany, a syn nie mógł jej o tym powiadomić, bo nie wziął ze sobą telefonu.

Jak ujawniła mama chłopca:

Postanowił wrócić do domu, bo to bardzo blisko. W drodze minął go ciemny samochód i zaparkował na parkingu przy przystanku. Syn zdążył dojść prawie do przejścia jak z tyłu jakiś mężczyzna, ubrany na czarno w masce i ciemnych okularach, chwycił go mocno za rękę i zaczął go ciągnąć w stronę auta.

 

 

Próba porwania dziecka w Białymstoku

Porwanie udaremnił przechodzień, uderzając napastnika pięścią w głowę. To dało chłopcu wystarczająco dużo czasu, by wyrwać się i uciec do domu. Grozy sytuacji dodaje fakt, że do próby porwania doszło w bliskim sąsiedztwie szkoły podstawowej i przedszkola. To może bowiem prowadzić do podejrzeń, że napastnik już wcześniej czaił się tam na dzieci.

Matka chłopca złożyła zawiadomienie na policję. Jak ujawnia oficer prasowa białostockiej policji, aspirantka Katarzyna Zarzecka:

Wykonujemy szereg czynności i zbieramy materiał dowodowy do tej sprawy.

We wtorek w okolicach przystanku autobusowego, gdzie doszło do napaści, policja przeprowadziła wizję lokalną. Wziął w niej udział 9-latek, który dzięki przypadkowemu przechodniowi uniknął porwania. Okazał się spostrzegawczym świadkiem i precyzyjnie wskazał policjantom, którędy szedł i miejsce, gdzie został napadnięty.

 

 

Źródła: bialystok.se.pl, poranny.pl, poranny.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu),

Polecane

Może Cię zainteresować