×

Prezydentówna reklamuje fasolę na… służbowym koncie. To wywołało skandal!

Prezydentówna reklamuje fasolę, używając do tego służbowego konta na Twitterze. Wcześniej producent warzyw strączkowych nazwał jej tatę „błogosławieństwem” i „twórcą”.

Ostatnie miesiące prezydentury?

Dni prezydentury Donalda Trumpa wydają się policzone. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest krytykowany przez obywateli za nieporadność w czasie pandemii koronawirusa i niezrozumienie problemu zamieszek po zabójstwie George’a Floyda.

Sondaże dają już dwucyfrową przewagę kandydatowi Demokratów Joe Bidenowi nad urzędującym prezydentem w stosunku głosów 53 do 41 proc. Przy czym notowania Bidena wykazują tendencję rosnącą. Ale z drugiej strony Hillary Clinton 5 lat temu też przodowała w sondażach, a pogrążyły ją głosy elektorskie.

Najbliższe otoczenie Donalda Trumpa zachowuje się jednak w taki sposób, jakby wycisnąć z tej prezydentury wszystko, co się da, zanim kadencja dobiegnie końca.

Prezydentówna reklamuje fasolę

Córka prezydenta Ivanka Trump w swojej determinacji posunęła się nawet do… reklamowania fasoli. Do promocji puszkowanego warzywa firmy Goya użyła służbowego konta na Twitterze. Slogan jest prosty, sprawdzony i brzmi:

Jeśli to Goya, to musi to być dobre.

Firma Goya jest producentem żywności i zarazem największą latynoska firmą zarejestrowana w USA. Jej właściciel, Robert Unanue już zdążył udowodnić, że nie zna granic w zakresie podlizywania się Trumpowi. Podczas wizyty w Białym Domu wprost nie mógł się go nachwalić:

Donald Trump jest dla nas błogosławieństwem. Jest nie tylko liderem, ale także twórcą.

Rezultaty już widać: promocji firmy podjęła się ukochana córka prezydenta, oficjalnie zatrudniona na stanowisko doradcy w Białym Domu. Do reklamy fasoli użyła swojego służbowego konta na Twitterze, ale wynagrodzenie zapewne spłynie na prywatne…

Jak orzekł Departament Sprawiedliwości USA: pracownik publiczny nie może używać swojej stanowiska do prywatnych zysków.
W międzyczasie obywatele rozpoczęli bojkot produktów firmy Goya.

Źródła: biznes.wprost.pl, twitter.com, wiadomosci.dziennik.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować