×

Nagranie z naszym prezydentem stało się hitem w sieci. Andrzej Duda przyłapany na zakupach

Andrzej Duda został gwiazdą Internetu za sprawą nagrania udostępnionego w mediach społecznościowych. Co ciekawe, filmik, na którym widać jak prezydent robi sam zakupy w supermarkecie, zyskał najpierw popularność na Ukrainie. Dopiero niedawno zrobiło się o nim głośno również w Polsce.

Osobisty fotograf i nie tylko

Jakub Szymczuk jest osobistym fotografem Prezydent RP, ale jak się okazuje, nawet w wolnych chwilach „trafia” na Dudę. To właśnie on zwrócił uwagę na filmik, który robi furorę wśród Ukraińców. Wrzucił bowiem na swój twitterowy profil link do zaskakującego nagrania i napisał, że „ukraiński Facebook jeszcze przed świętami o tym huczał”.

Zaskoczeni Ukraińcy

Faktycznie, 23 grudnia 2018 r. filmik został udostępniony na Facebooku przez Rusłana Lakhmana, ukraińskiego kulturystę. Jak twierdzi, jego rodzony brat przebywający i pracujący w Polsce nagrał prezydenta, który robił zakupy w Auchanie przy ul. Józefa Mackiewicza 17 w Krakowie.

Mężczyźni byli tak bardzo zaskoczeni tym faktem, że postanowili podzielić się ze światem tą niecodzienną sytuacją.

Reakcje internautów

Już prawie 2 miliony ludzi obejrzało to nagranie, a ok. 50 tysięcy udostępniło! W dodatku liczby te wciąż rosną. Komentarzy pod postem ukraińskiego sportowca również ciągle przybywa.

Internauci chwalą Andrzeja Dudę, stawiają go za przykład. Według niektórych, prezydent pokazał ludzką twarz, jak być człowiekiem i jak można żyć wśród ludzi.

Wielu ze smutkiem komentowało nagranie

Ukraińcy piszą także z wielkim żalem, że ich głowa państwa nigdy sama nie wybrałaby się na zakupy.

Nasi rządzący nie wiedzą nawet jak się otwiera drzwi do sklepu. Wszystko mają dostarczane do domu

Nie potrafię sobie nawet wyobrazić naszego prezydenta w sklepie, a chciałabym

W naszym kraju nie będzie czegoś takiego!

Kiedy nasz prezydent wyjeżdża, to połowa miasta jest zablokowana

Co przedstawia nagranie?

W zasadzie na filmie, trwającym zaledwie 25 sekund, nie ma nic nadzwyczajnego. Po prostu Andrzej Duda stoi sam przy jednej z kas w supermarkecie sieci Auchan i płaci… prawdopodobnie za puszkę kawy. Taka, mogłoby się wydawać, zwykła codzienność szarego człowieka.

imgur.com

Autor nagrania, Sergii Lakhman kończy filmowanie słowami „To jest prezydent Polski”.

Służba Ochrony Państwa

Oczywiście prezydentowi towarzyszyła ochrona, której można dopatrzeć się na nagraniu. Jednak to, co najbardziej zaskoczyło społeczność ukraińską to fakt, że w ogóle Duda wybrał się do sklepu, aby osobiście kupić sobie kawę.

Przecież po zakupy mogła wybrać się sekretarka, czy chociażby sam ochroniarz. W ich kraju nie byłoby możliwe spotkanie z Poroszenką w markecie. Chyba, że „zamknięto by ulice, a w sklepie nie byłoby nikogo, nawet kasjera”, jak żartują sobie Ukraińcy.

imgur.com

Andrzej Duda preferuje małe sklepy

Jak przyznał niedawno nasz prezydent, zakupy lubi robić w małych osiedlowych marketach.

Tam jesteśmy normalnymi, zwykłymi klientami. Właściwie nikt tam na nas nie zwraca uwagi

imgur.com

Teraz Polacy główkują, jaką kawę kupił Andrzej Duda i czy na pewno to była kawa… ?

Może Cię zainteresować

zamknij