×

Prezydent Czech w szpitalu! Stan 77-letniego polityka jest bardzo poważny

Prezydent Czech w szpitalu! 77-letni Milosz Zeman trafił do placówki z powodu poważnych problemów zdrowotnych. Jego stan nie jest dobry. W tej chwili znajduje się na OIOM-ie. Wcześniej polityk odbył ważne spotkanie z premierem tego kraju. Wiadomo, że już od pewnego czasu dokuczają mu komplikacje zdrowotne z powodu powikłań związanych z cukrzycą.

Prezydent Czech w szpitalu!

Wczoraj w godzinach porannych czeski prezydent Milosz Zeman trafił do Centralnego Szpitala Wojskowego w Pradze. Do placówki zabrała go karetka. Przedstawiciele kliniki poinformowali już, że znany polityk przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii. Lekarz prowadzący w rozmowie z mediami zdradził tylko, że wiadomo, co dokładnie dzieje się z prezydentem i że rozpoczęto już leczenie. Nie wyjawił jednak diagnozy, ponieważ nikt nie wyraził na to zgody.

Powodem jego hospitalizacji są powikłania, towarzyszące przewlekłej chorobie, na którą jest u nas leczony. Znamy diagnozę

Czescy dziennikarze dotarli do informacji, że hospitalizacja polityka wiąże się z komplikacjami związanymi z cukrzycą. Najprawdopodobniej chodzi o problemy z funkcjonowaniem nerek. Wiadomo, że 77-letni Milosz Zeman już od pewnego czasu ma problemy ze zdrowiem. Niestety w ostatnim czasie jego stan bardzo się pogorszył. Już w ubiegłym tygodniu przebywał w szpitalu przez kilka dni. Z kolei od wiosny porusza się na wózku inwalidzkim.

Wcześniej spotkał się z premierem

Tuż przed tym, jak prezydenta zabrała karetka, spotkał się z premierem Czech Andrejem Babiszem. Politycy mieli rozmawiać o tworzeniu rządu po wyborach parlamentarnych, które właśnie miały w Czechach miejsce.

Przypomnijmy, że Milosz Zeman jest prezydentem Czech już od 2013 roku. Z kolei w latach 1998 do 2002 był premierem tego kraju.

Miejmy nadzieję, że sytuacja szybko się poprawi i 77-letni polityk poczuje się lepiej.

Źródła: www.se.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij