×

Wypłacanie 500+ może zostać wstrzymane. Tyczy się to wszystkich rodzin

Wychodzi na to, że za niedługo rodziny pobierające świadczenie 500+ mogą mieć problem. Wszystko przez zaostrzenie protestu pracowników socjalnych. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, są gotowi do strajku włoskiego. Grożą bojkotem wypłacania świadczeń, w tym m.in. 500+.

Te niepokojące informacje przekazał “Super Express”. Do tej pory pracownicy socjalni protestowali w dość spokojnej formie – ubierali się na czarno czy przypinali sobie plakietki z informacją o swoich działaniach. Teraz jednak, gdy władza nadal nie odpowiedziała na ich żądania, postanowili iść o krok dalej.

Zaostrzona forma

“Super Express” dotarł do fragmentu listu, jaki Paweł Maczyński, wiceprzewodniczący Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej wystosował w liście adresowanym do Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny. Gdy nie dojdzie do porozumienia między protestującymi a rządem, strajk najprawdopodobniej zostanie zaostrzony. Strajk włoski, strajk generalny lub masowa rezygnacja z pracy służb społecznych – taką formę może przybrać ich strajk w nadchodzącym czasie.

Czego żądają?

Pracownicy socjalni chcą, aby ich wynagrodzenie zostało zrównane z tymi, jakie otrzymują urzędnicy pracujący w placówkach gminnych. Ponadto, chcą dodatkowe 10 dni urlopu oraz domagają się gwarancji bezpieczeństwa osobistego i cyklicznych szkoleń w tym zakresie – czytamy na stronie “Super Expressu”.

Będą opóźnienia

Jeśli dojdzie do strajku pracowników socjalnych, wszystkie osoby pobierające świadczenia, w tym m.in. 500+ muszą przygotować się na spore opóźnienia w wypłatach lub co gorsza – na zawieszenie wypłat. Strajk może bowiem znacząco wpłynąć na ciągłość wykonywanej przez pracowników socjalnych pracy.

Polecane

Może Cię zainteresować