×

Pracodawcy zwalniają niezaszczepionych. Wypowiedzenie otrzymało 1400 pracowników

Było prośbą, było groźbą. W końcu pracodawcy zdecydowali się przejść od słów do czynów. Zwalniają niezaszczepionych. W związku z tym pracę straciło m.in. 1400 pracowników zakładu opieki zdrowotnej.

Pracodawcy zwalniają niezaszczepionych

Nie szczepisz się przeciwko COVID-19? A zatem otrzymujesz wypowiedzenie. Pracodawcy w Stanach Zjednoczonych kończą z pobłażliwością. Były ostrzeżenia, apele i groźby. Jeśli żadna z tych rzeczy nie poskutkowała, pracownicy muszą sobie poszukać innego zajęcia.

Pod koniec września w stanie Nowy Jork obowiązuje nowe prawo, wymagające od pracowników opieki zdrowotnej przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. W związku z tym szpitale masowo zwalniają pracowników, którzy do tej pory nie przyjęli szczepionki.

Pracodawcy zwalniają niezasczepionych
Twitter

Jak wynika z danych, 92 proc. pracowników domów opieki oraz szpitali przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19. Jednak nadal pozostaje kilka procent osób, które będą musiały pożegnać się z pracą.

Według serwisu rp.pl, decyzja o zwolnieniu lub zawieszeniu pracowników spowodowała, że w niektórych placówkach pojawiły się braki kadrowe i konieczne było przełożenie zaplanowanych operacji.

Linie lotnicze United Airlines

Nie tylko szpitale wręczają wypowiedzenia swoim pracownikom. Niezaszczepionych podwładnych będą zwalniać również linie lotnicze United Airlines – jedne z największych w Stanach Zjednoczonych. W tym miesiącu pracę może stracić nawet 600 osób.

Pracodawcy zwalniają niezasczepionych
Twitter

UA to pierwszy amerykański przewoźnik, który oświadczył, że będzie domagał się od pracowników dowodu przyjęcia szczepionki. Ci, którzy go nie przedstawią, zostaną zwolnieni. Wyjątek stanowią wyłącznie osoby, które nie mogą się zaszczepić ze względu na przeciwwskazania natury medycznej.

To była niezwykle trudna decyzja, ale zapewnienie bezpieczeństwa zespołowi United Airlines zawsze było naszym priorytetem

– stwierdzili prezesi linii Scott Kirby i Brett Hart.

W UA pracuje 67 tysięcy osób, a 99 proc. z nich przyjęło już szczepionkę.

Fotografie: twitter.com
zamknij