×

Poznaj straszne miejsca na Ziemi

Lęk towarzyszy człowiekowi od zawsze – był jednym z instynktów, które pozwalały pozostawać ludziom przy życiu w sytuacjach kryzysowych. Od pewnego czasu jednak, w dobie licznych horrorów, zaczynamy lubić się bać. Zwiedzanie strasznych miejsc na ziemi, opowieści o duchach, nocne seanse w nawiedzonych miejscach czy wszelkie anomalie przyciągają naszą uwagę.

Grupy śmiałków z całego świata każdego roku starają się odwiedzać najstraszniejsze miejsca na Ziemi, aby odkrywać ich tajemnice. Część chce obalić otaczające je mity, część – przybliżyć się do nieznanego, ale większość motywowana jest przede wszystkim poczuciem strachu. Poznajcie więc straszne miejsca na Ziemi.

Paryskie katakumby – straszne miejsca w Europie

Katakumby w Paryżu odwiedzane są rokrocznie przez miliony turystów, którzy są spragnieni strasznych miejsc, historii… i widoków! Dzisiejsze katakumby stanowią obszar kopalni, pozostałej na tych terenach jeszcze z okresu Cesarstwa Rzymskiego. Tajemne korytarze sięgają do 50 kilometrów i były m.in. tłem dla horroru „Katakumby” z 2007 roku. Wszystko z uwagi na liczbę ludzkich kości, które szacowane są nawet na kilka milionów; pojawiały się tam od końca XVIII wieku, kiedy przenoszono je z przepełnionych cmentarzy. Dziś katakumby są pełne nie tylko kości i dusz zmarłych, ale również znaków po satanistycznych czarnych mszach, stanowią więc najstraszniejsze miejsce świata.

straszne miejsca

Meksykańska wyspa lalek – straszne miejsca Ameryki

Zdecydowanie lokalizacja ta zajmuje szczytne miejsce, jeśli chodzi o straszne miejsca na świecie. Pomimo tego nadal jest chętnie odwiedzana przez turystów, którzy poszukują na niej przede wszystkim silnych wrażeń. A te są zapewniane już przez powód, dla którego wyspa nosi taką nazwę – wiszące na drzewach, popsute lalki. Wszystko zaczęło się w połowie lat XX, kiedy alkoholik Don Julian Santana Barrera uciekł od swojej rodziny na wyspę, gdzie nawiedził go duch zmarłej tam 30 lat wcześniej dziewczynki. Od tej pory mężczyzna na prośbę ducha ozdabiał wyspę lalkami, które podobno w nocy ożywają, pełne złych duchów… Sam Don Julian zmarł, utopiwszy się u brzegu wyspy, podobnie jak dziewczynka, której duch do niego przychodził.

Amerykański Hotel Stanley – straszne miejsca znane z literatury

Znacie „Lśnienie” Stephena Kinga? W takim razie poznajcie hotel, który był inspiracją dla opisanej w książce historii! Jeśli chodzi o najbardziej nawiedzone miejsca na świecie, zdecydowanie hotel ten stoi w czołówce. Autor książki miał w hotelowym pokoju 217 prywatne doświadczenia paranormalne – w nocy słyszeli głosy małej dziewczynki, zaś ich rzeczy rozpakowała niewidzialna siła. W samym hotelu inni goście widywali pierwszych gospodarzy, czyli Freelana Oscara Stanleya i jego żonę, Florę – podczas rutynowych czynności, np. gry na pianinie czy powolnego spaceru po korytarzach. Symboliczna jest również czerwona piłka, która podobno często pojawia się nagle w korytarzu oraz pokoju 418, podrzucana przez nieznaną siłę… Według jednak literatury Kinga, zarówno hol hotelowy, jak i jego pokoje to straszne miejsca, w sam raz dla fanów horrorów.

Każdy obszar na świecie chwali się własnymi nawiedzonymi czy strasznymi miejscami. Wiele z nich obleczonych jest tak licznymi legendami, że trudno stwierdzić, co działo się naprawdę, a co było jedynie wytworem zachęconej do fantazjowania wyobraźni…

Może Cię zainteresować

zamknij