×

Gęste kłęby dymu nad polskim miastem! Służby walczą z ogromnym ogniem

7 października nad ranem wybuchł ogromy pożar zakładu meblowego w miejscowości Łąkie. Kłęby gęstego dymu przeraziły mieszkańców. Ogień był tak duży, że pożar było widać ze Świebodzina i trasy S3. Kilkanaście wozów straży pożarnej walczy z przerażającym żywiołem.

Co płonie w miejscowości Łąkie?

7 października wybuchł ogromy pożar fabryki mebli. Zakład meblowy zajął się ogniem we wczesnych godzinach porannych.. Kłęby dymu były widoczne w pobliskich miejscowościach, np. ze Świebodzina czy też z trasy S3.

Na miejscu jest już 15 jednostek straży pożarnej

– poinformował o godz. 08.05 mł. bryg. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.

Pożar zakładu meblowego w miejscowości Łąkie pojawił się nagle ok godziny 8:00. Ogień zajął znaczną część powierzchni zakładu – blisko 2 tys. metrów kwadratowych.

Straż pożarna poinformowała, że w fabryce znajdowały się materiały łatwopalne takie jak pianki. Zakład meblowy składał się z kilku obiektów. Strażacy starają się uchronić przed ogniem sąsiednie magazyny.

Pożar zakładu meblowego w miejscowości Łąkie

Liczne jednostki straży pożarnej toczą nierówną walkę z żywiołem. Na miejsce zjeżdżają kolejne wozy strażackie. Wysłano także cysternę i podnośnik. Niestety ogień nie został jeszcze ugaszony.

Główna część hali uległa zawaleniu

– podkreślił Marcin Bohuszko z komendy PSP w Świebodzinie

Gaszenie płomieni potrwa jeszcze długo. Przekazano informacje, że żadne osoby nie ucierpiały w pożarze fabryki.

Źródła: www.rmf24.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: You Tube

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij