×

Pożar w domu jednorodzinnym. Przyczyną okazała się być komórka podłączona do ładowarki

Pożar w domu jednorodzinnym we wsi Dębicz w województwie wielkopolskim. Na miejsce wezwano strażaków PSP i OSP. Mimo starań domowników i szybkiej interwencji służb ogień okazał się być bezlitosny. Strawił zdecydowaną większość mebli i znajdujących się w w pokoju przedmiotów. Na szczególną uwagę zasługuje jednak ognisko pożaru. Z relacji domowników wynika, że pożar wywołała komórka podpięta do ładowarki.

Wspólne działania strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Środzie Wlkp. i druhów z OSP w Mącznikach polegały na ugaszeniu palącego się pomieszczenia oraz oddymieniu pozostałej części budynku – informuje kpt. Daniel Pawłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej

Pożar wywołała komórka podpięta do ładowarki. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało

W przypadku pożaru we wsi Dębicz można mówić o wyjątkowo nietypowej przyczynie zdarzenia. Zdaniem domowników to komórka podpięta do ładowarki zaczęła płonąć. Po chwili ogień błyskawicznie zajął leżące obok przedmioty, a następnie cały pokój. I choć z pomieszczenia niewiele zostało, na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy byli zmuszeni jedynie udzielić pomocy jednemu z mieszkańców, który do przyjazdu służb próbował ugasić pożar na własną rękę.

Pożar wywołała komórka podpięta do ładowarki

osp.pl

Takich przypadków jest więcej

Liczba pożarów spowodowanych urządzenia podłączonymi na stałe do prądu rośnie. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o telefony komórkowe. Źródłem ogniska może być także chociażby czajnik czy ekspres do kawy.

Strażacy przypominają, by zachować ostrożność i kontrolować urządzenia podłączane do prądu.

Przypominamy aby sprawdzać, jakie urządzenia domowe są na stałe wpięte do instalacji elektrycznej. Należy używać ładowarek dedykowanych konkretnym modelom telefonów, a po zakończeniu ładowania bezwzględnie wyjąć ładowarkę z gniazdka – podkreślają strażacy

Warto wziąć sobie te uwagi do serca.

Pożar wywołała komórka podpięta do ładowarki

PSP Środa Wielkopolska

Polecane

Może Cię zainteresować