×

Pożar mieszkania na 10. piętrze w Zabrzu. Strażacy odnaleźli ciało kobiety

Sceny niczym z dramatycznego filmu rozegrały się dzisiaj nad ranem na 10. piętrze bloku mieszkalnego przy ul. Franciszkańskiej w Zabrzu. O całej sytuacji strażacy zostali poinformowani około godziny 5.00. Kiedy przybyli na miejsce na pierwszy rzut oka było widać, że na 11. piętrze elewacja uległa osmoleniu, a w lokalu nad mieszkaniem, gdzie wybuchł pożar, popękały szyby. Niestety finał zdarzenia nie ma szczęśliwego zakończenia – pożar w Zabrzu pochłonął ludzkie życie.

Pożar w Zabrzu
TVN24

Pożar w Zabrzu

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce udały się trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Niedługo potem dowódca zadysponował kolejne zastępy.

Pożar w bloku w Zabrzu. Nie żyje 1 osoba. Ogień pojawił się ok. 4 rano w mieszkaniu na 10 piętrze. Ewakuowano pozostałych mieszkańców klatki – w sumie 44 osoby. Czekają na inspektora nadzoru budowlanego, który zdecyduje czy budynek nadaje się do użytku – czytamy na Radio Zet News

Pożar w Zabrzu
TVN24

Wiadomo już, że śmierć poniosła kobieta, która znajdowała się w mieszkaniu, gdzie wybuchł pożar. Poza tym nikt z ewakuowanych lokatorów nie zgłosił żadnych dolegliwości.

Przyczyny pojawienia się ognia będą teraz wyjaśniane.

Może Cię zainteresować

zamknij