×

Pożar w hospicjum w Chojnicach! Nie żyją 4 osoby, a wiele przebywa w szpitalu

W nocy wybuch pożar przy ulicy Strzeleckiej w Chojnicach. Najprawdopodobniej doszło do zaprószenia ognia przez jednego z pensjonariuszy w miejskim hospicjum. Ucierpieli nie tylko pensjonariusze, ale również pracownicy i policjanci, którzy przybyli z pomocą.

Pożar w hospicjum

Do walki z żywiołem przyjechało aż 14 zastępów straży pożarnej. W akcji ratunkowej dołączyli również policjanci i służby medyczne.

Mimo szybkiej interwencji służb 22 osoby zostały ranne i przewiezione do szpitali. 7 osób trafiło do szpitala w Chojnicach, a 5 do szpitala w Człuchowie. Wśród podtrutych tlenkiem węgla jest dwóch członków personelu i dwóch policjantów.

Oficer prasowy KWP, Michał Sienkiewicz poinformował o przebiegu zdarzenia:

Wstępnie ustalono, że przyczyną mogło być zaprószenie ognia przez jednego z podopiecznych, który prawdopodobnie palił papierosa. Będziemy wykonywali szczegółowe oględziny, powołamy biegłego z zakresu pożarnictwa i wtedy będziemy mogli potwierdzić wstępne informacje

Ofiary śmiertelne

Ewakuowano cały budynek. Niestety, nie udało się uratować wszystkich. W szpitalu zmarły 4 osoby. Obecnie na miejscu zdarzenia trwają czynności popożarowe.

Marian Hinca ze straży pożarnej w Gdańsku powiedział, że:

Bezpośrednie działania gaśnicze są zakończone, ale trwają czynności popożarowe

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.polsatnews.pl, tvn24.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij