×

Pożar Escape Roomu w Koszalinie. Policja ma ważne ogłoszenie

Pożar w escape roomie „To nie pokój” w Koszalinie na początku tego roku wstrząsnął całą Polską. W zdarzeniu zginęła 5 nastolatek. Policja nadal bada okoliczności sprawy i sposób w jaki na miejscu działały służby ratunkowe. W ramach śledztwa prokuratorzy poszukują świadków i nagrań tragicznych wydarzeń.

Tragiczny pożar w escape roomie

Pożar w Koszalinie wybuchł 4 stycznia 2019 roku. W pokoju zagadek przebywało wówczas pięć 15-latek. Niestety Amelia, Małgosia, Karolina, Wiktoria i Julia, które świętowały urodziny ostatniej z dziewcząt, nie zdążyły na czas opuścić pomieszczenia. Drzwi escape roomu były zamknięte, ponieważ nie rozwiązały jeszcze ostatniej zagadki, a w pokoju nie było wyjścia ewakuacyjnego. 25-letni pracownik próbował uratować nastolatki, niestety uniemożliwił to rozprzestrzeniający się ognień.

Właściciel usłyszał zarzuty

Po kilku miesiącach śledztwa, wiadomo już, że pożar wybuchł przez ulatniający się z butli piecyka gaz. Na razie zarzuty usłyszał 28-letni Miłosz S. – właściciel escape roomu. Odpowie za umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślne doprowadzenie do śmierci 5 osób. Grozi mu 8 lat więzienia

Pożar w koszalińskim escape roomie – prokuratorzy szukają świadków i nagrań

Jednak to jeszcze nie koniec śledztwa i zbierania dowodów. Koszalińscy prokuratorzy nadal poszukują świadków zdarzenia, którzy pomogą wyjaśnić cały przebieg tragicznych wydarzeń ze stycznia:

Poszukujemy świadków, którzy byli w pobliżu miejsca zdarzenia oraz udokumentowali za pośrednictwem elektronicznych nośników danych przebieg pożaru escape roomu, jak również przebieg działań prowadzonych na miejscu przez służby ratunkowe. W związku z powyższym prosimy o kontakt wszystkie osoby, które dysponują zdjęciami lub nagraniami we wskazanym wyżej zakresie, zarejestrowanymi przy pomocy telefonów komórkowych, aparatów lub innych nośników informatycznych

straż pożarna pod płonącym escape roomem w koszalinie

Twitter

Nagrania należy przekazać śledczym

Świadkowie powinni zgłosić się do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie przy ul. Andersa 34A, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy ul. Małopolskiej 47 lub Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11. Materiały można też przesłać na adres email: po.koszalin@prokuratura.koszalin.pl. Możliwy jest także kontakt telefoniczny:

  • Prokuratury Okręgowej w Koszalinie 094 34-28-697,
  • Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie 91 821 19 00,
  • Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie 94 342 91 02.

Polecane

Może Cię zainteresować