×

Pożar w Elektrowni Jądrowej na Ukrainie. Przez chwilę mieszkańcy wstrzymali oddech

29 kwietnia wieczorem miał miejsce pożar w Elektrowni Jądrowej w miejscowości Warasz na Ukrainie, 300 na km na wschód od Lublina. Jest to jedna z pięciu elektrowni jądrowych na Ukrainie. Rzeczniczka elektrowni przekazała opinii publicznej, że ogień udało się ugasić około godziny 22.

Uszkodzenia są na tyle poważne, że wyłączono z użytkowania blok trzeci, a w drugim trwają prace remontowe. W wyniku tego działają tylko dwa bloki o całkowitym obciążeniu 1260 MW

Wybuch natychmiast wzbudził ogromne poruszenie w mediach. Ludzie wystraszyli się, co oczywiście związane jest z katastrofą jądrową w Czarnobylu. Nie tak dawno miała miejsce rocznica tragedii.

Pożar Elektrowni Jądrowej

Jak w chwili obecnej wygląda sytuacja? Czy ludzie się bezpieczni?

Specjaliści nie mają wątpliwości – ludziom nie zagraża niebezpieczeństwo. Przedstawiciel elektrowni powiedział: „Warunki radiacyjne, przeciwpożarowe i środowiskowe w Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej oraz jej sąsiednim terytorium nie uległy zmianie i mieszczą się w obecnych normach”.

Niżej możecie Państwo zobaczyć film, w którym widać dokładnie pożar w Elektrowni Jądrowej

Opublikowany przez Dmitrego Benkę Poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Nie można się dziwić, że pożar w Elektrowni Jądrowej skojarzył się z katastrofą w Czarnobylu. Najprawdopodobniej tę tragedię pamięta każdy z nas

Może Cię zainteresować