×

Z OSTATNIEJ CHWILI: Pożar w największej polskiej elektrowni!

Pożar w Elektrowni Bełchatów. 15 zastępów straży pożarnej walczy z ogniem. Sytuacja pożarowa nie została jeszcze opanowana.

Pożar w Elektrowni Bełchatów

Jak podaje Polsat News, płomienie pojawiły się na terenie Elektrowni Bełchatów o godz. 11:00. Wówczas okolicę spowił czarny dym.

Zapalił się taśmociąg, który jest na wysokości około 30 metrów. Akcja gaśnicza jest utrudniona ze względu na dostęp do płonącego obiektu. Znajduje się on na znacznej wysokości. Jest on mniej więcej na wysokości wieżowca. Strażakom udało się ugasić wstępnie ogień, ale sytuacja pożarowa nie została opanowana. W akcję zaangażowany jest podnośnik i drabina.

– relacjonował dziennikarzom mł. bryg. Jędrzej Pawlak rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej.

Strażakom udało się ugasić wstępnie ogień, ale sytuacji pożarowej jeszcze nie opanowano. Do akcji użyto podnośnik i drabinę. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Będziemy starali się oddymić i schłodzić taśmociąg, a potem ewentualnie dogasić to, co znajduje się w środku. Akcja gaśnicza cały czas trwa. Początkowo uczestniczyło w niej 13 zastępów straży, a obecnie na miejscu jest ich 15. To przeszło 60 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu jest też Zakładowa Służba Ratownicza Elektrowni Bełchatów.

– przekazał rzecznik prasowy.

Kolejna awaria w Bełchatowie

To nie pierwsza awaria w  tym tygodniu w Elektrowni Bełchatów. Do pierwszej doszło w poniedziałek 17 maja ok. godz. 16:30. Wówczas na wskutek automatyki stacyjnej nastąpiło wyłączenie 10 bloków w Elektrowni Bełchatów. Utracono przez to ponad 3.640 megawatów mocy elektrycznej. Kompleks należy do spółki PGE GiEK.

W środę 19 maja wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio poinformował, że przyczyną awarii był błąd ludzki.

Elektrownia Bełchatów jest największym dostawcą energii elektrycznej w Polsce. Produkuje ponad 20 proc. krajowej energii. Trafia ona do ponad 11 mln gospodarstw domowych.

Źródła: www.polsatnews.pl, goniec.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Może Cię zainteresować

zamknij