×

Pożar wieżowca w centrum Warszawy. Policja ma ważne ostrzeżenie dla mieszkańców stolicy

Pożar w centrum Warszawy! Późnym wieczorem w piątek przy ulicy Towarowej doszło do pożaru. Ogień zajął trzy najwyższe kondygnacje nowo budowanego wieżowca The Warsaw Hub. Natychmiast na miejscu pojawiło się 20 zastępów strażaków, którzy starali się uratować budowle. Pożarem także bardzo szybko zainteresowali się ludzie. W sieci można znaleźć filmy z akcji gaszenia pożaru.

Pożar w centrum Warszawy przy ulicy Towarowej

Policja zwraca się do wszystkich mieszkańców stolicy, aby pod żadnym pozorem nie zbliżali się do budynków na rogu ulic Siennej i Towarowej, ponieważ może to grozić nawet ich życiu. Jak udało się ustalić, zajęte ogniem elementem spadają z najwyższych kondygnacji budowli.

Najprawdopodobniej nikt nie zginął i nikt nie jest ranny

Mariusz Hantulski ze straży pożarnej w rozmowie z TVN24 mówi:

Doszło do pożaru trzech najwyższych kondygnacji wieżowca, w rogu budynku. Sytuacja jest rozwojowa. Są tam wysyłane kolejne zastępy strażaków. Działania prowadzimy z zewnątrz jak i wewnątrz.

Te materiały spadają na sam dół, także prowadzimy działania wewnątrz i na zewnątrz budynku. Płonące elementy spadają. W okolicy nie ma wielu budynków mieszkalnych. Z naszych informacji wynika, że nikt nie przebywał w budynku

Przypomnijmy, że pożar w centrum Warszawy dotyczy budowli The Warsaw Hub, która powstaje od 2016 roku. To kompleks trzech wieżowców

Jak podają media, strażacy po około 12 godzinach walki z ogniem, ugasili pożar.

Może Cię zainteresować