×

Ogromny pożar w Adżmanie! Gęsty, czarny dym spowił całe miasto

Pożar w Adżmanie! Dzisiaj z żywiołem walczy jedno z miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ogniu stanął irański suk, tzw. rynek z warzywami i owocami. Do sieci trafiły przerażające nagrania, na których widać, jak płomienie trawią dziesiątki sklepów i okolicę. Na razie nie wiadomo nic na temat ofiar.

Pożar w Adżmanie

Dzisiaj, tj. 5 sierpnia w Adżmanie, jednym z miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich wybuchł potężny pożar. W ogniu stanął irański suk, czyli bazarek z warzywami i owocami. Ogromne płomienie trawiły dziesiątki stoisk i okolicę, a gęsty, czarny dym spowił miasto.

W pobliżu strefy przemysłowej znajduje się szpital specjalistyczny. I jak donoszą zagraniczne media, ze względów bezpieczeństwa zdecydowano się na ewakuację placówki.

W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się nagrania i zdjęcia z tego przerażającego zdarzenia.

Relacje świadków

Suk, na którym pracuje dziesiątki kupców, jest popularną atrakcją w Adżmanie, przyciągającą turystów z całych Emiratów.

Rajab Elsawi, właściciel sklepu Khadem Fresh Meat znajdującego się naprzeciw bazaru powiedział, że powiadomił służby ratunkowe po tym, jak zobaczył grubą warstwę czarnego dymu. Ponadto, zaczął usuwać bariery drogowe, aby umożliwić strażakom dostęp do miejsca zdarzenia. Jak relacjonuje mężczyzna:

Jest to droga jednokierunkowa, a bariery zostały ustawione, aby uniemożliwić kierowcom podróżowanie pod prąd, więc usunąłem je, aby ułatwić dostęp pojazdom obrony cywilnej i policji.

Inny pracownik, który poprosił o zachowanie anonimowości, przyznał, że kilka osób próbowało ugasić ogień gaśnicami ze swoich sklepów. Jednak nie byli w stanie powstrzymać szybko rozprzestrzeniającego się płomienia.

Obrona cywilna Adżmana powiadomiła, że ogień został opanowany około godziny 21:00 czasu lokalnego (w Polsce ok. godz. 19). Nie są jednak znane jeszcze przyczyny wybuchu pożaru ani rozmiar powstałych szkód. Nie podano również do wiadomości publicznej informacji o ofiarach.

Źródła: www.thenational.ae
Fotografie: Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować