×

Pożar samolotu z zaopatrzeniem medycznym! Zginęli wszyscy pasażerowie

Pożar samolotu z zaopatrzeniem medycznym! Do tragedii doszło na Filipinach podczas startu maszyny. Wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie, zginęli.

Obecna sytuacja na Filipinach

Miliony ludzi na Filipinach pozostało odizolowanych po wprowadzeniu niespodziewanych działań kwarantanny. To spowodowało chaos w Manili. Ograniczenia są podyktowane pandemią koronawirusa, która miała nagłą eskalację w tym kraju. 17 marca Filipiny stały się pierwszym krajem, który zamknął swoje rynki finansowe z powodu wzrostu szybkości transmisji wirusa.

Prezydent Rodrigo Duterte ogłosił stan klęski, uwalniając fundusze pomocowe dla lokalnych władz oraz wprowadzając restrykcje dla mieszkańców. Nie jest jasne, w jaki sposób ludzie zależni od codziennej pracy poradzą sobie finansowo lub w jaki sposób miliony mieszkańców, żyjących w rejonach slumsów izolują się, jeśli zachorują.

Obecnie na Filipinach zarejestrowano 1418 przypadków zakażenia, a z powodu choroby COVID-19 zmarło 71 osób. Przez ostatnie 24 godziny Filipiny nie poinformowały o żadnych zmianach w tym temacie, możliwe więc, że oczekują na wyniki ostatnich testów.

Pożar samolotu z zaopatrzeniem medycznym

Samolot lecący do Tokio zapalił się w niedzielę podczas startu z międzynarodowego lotniska Ninoy Aquino w stolicy Filipin, Manili. Jak donosi CNN zginęło 8 pasażerów, którzy znajdowali się na pokładzie Lion Air Flight RPC należący do prywatnej spółki IAI1124A.

Podczas konferencji prasowej dyrektor generalny lotniska Manila, Ed Monreal poinformował, że nie znaleziono ocalałych z katastrofy:

Żadna z osób będących na pokładzie nie przeżyła.

Rzecznik filipińskiego Czerwonego Krzyża Richard Gordon doniósł, że zmarli pasażerowie, to personel medyczny, który miał pomóc Japonii w walce z koronawirusem. Wśród nich był Amerykanin oraz Kanadyjczyk, pozostali to Filipińczycy.

Według wiadomości napływających z filipińskiej agencji informacyjnej, samolot miał także przewozić środki medyczne i zapalił się na pasie startowym.

Maszyna lotnicza została zbudowana w 1981 roku i była przez 39 lat w służbie. W przeszłości był eksploatowany w Kanadzie i Hiszpanii. IAI Westwind to odrzutowiec biznesowy początkowo produkowany przez Aero Commander jako 1121 Jet Commander.

Trwa śledztwo, aby ustalić, dlaczego samolot zapalił się na pasie startowym.

Źródła: www.polskieradio24.pl, edition.cnn.com, www.foxnews.com, www.upi.com, samchui.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować