×

Pożar rafinerii! Strażacy walczą z 30-metrowymi płomieniami

Pożar rafinerii w Kalifornii! Wybuch nastąpił w nocy z wtorku na środę (ok. godz. 8.00 czasu polskiego). Ogień było widać z odległości wielu kilometrów! Czy konieczna jest ewakuacja mieszkańców? Co z jakością powietrza w okolicy?

Pożar rafinerii w Kalifornii!

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek późnym wieczorem w rafinerii Marathon w mieście Carson (hrabstwo Los Angeles). Mieszkańcy Carson usłyszeli potężną eksplozję. Potem pojawiły się kłęby dymu i ogień, widoczny z odległości wielu kilometrów. Płomienie sięgały aż 30 metrów!

Według strażaków pożar wybuchł w chłodni kominowej. Strażacy nadal walczą z rozszalałym żywiołem.

Przerażające relacje świadków

22-letnia mieszkanka miasta, w rozmowie z „Los Angeles Times” opowiada:

Usłyszałam głośny huk. Zastanawiałam się czy to eksplozja, czy masowa strzelanina. Byłam naprawdę zdezorientowana i przerażona. Serce mi waliło. Później usłyszałam kolejny wybuch, a potem poczułam ten chemiczny zapach.

Z kolei kierowca ciężarówki, który tego wieczoru pracował w okolicy rafinerii, powiedział NBC, że zobaczył iskry, a następnie wielką kulę ognia w powietrzu. Siła wybuchu wstrząsnęła jego samochodem!

Na szczęście, według informacji strażaków, w wyniku eksplozji nikt nie ucierpiał.

Jakość powietrza po eksplozji

Jak dotąd służby nie ujawniają potencjalnych przyczyn pożaru. Rafineria w Carson jest największą rafinerią na zachodnim wybrzeżu USA i przetwarza ok. 360 tys. baryłek dziennie.

Jak twierdzą lokalne służby, teren wokół rafinerii został zabezpieczony, ale nie ma potrzeby, by ewakuować ludzi, którzy mieszkają w bliskim sąsiedztwie miejsca eksplozji.

Straż pożarna zapewnia, iż na bieżąco monitoruje jakość powietrza.

Eksplozja w rafinerii
Twitter
Eksplozja w rafinerii
Twitter
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij