×

Pożar w centrum Krakowa! Duże zadymienie niemal całkowicie ograniczyło widoczność

W Krakowie wybuchł ogromny pożar. Strażacy walczą z płomieniami w centrum miasta. To już kolejny pożar w mieście. Przed kilkoma dniami płonęła Filharmonia Krakowska.

Pożar pustostanu w Krakowie

Pożar wybuchł na terenie pustostanu przy ulicy Podgórskiej w sąsiedztwie nowobudowanego mostu kolejowego. W budynku dawniej działał zakład wulkanizacyjny. Duże zadymienie niemal całkowicie ograniczyło widoczność wokół pobliskiej Galerii Kazimierz. Gęste kłęby dymu to efekt płonących opon.

Jak powiedział Bartłomiej Rosiek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie:

W tym rejonie doszło do pożaru jednego z pustostanów, na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej. Nie mamy informacji o rannych i ofiarach. Podamy je wkrótce.

Drugi pożar w przeciągu kilku dni

To już kolejny duży pożar w ostatnim czasie. Zaledwie 3 dni temu ogień pojawił się na najwyższej kondygnacji Filharmonii krakowskiej w rejonie komina wentylacyjnego. Strażakom udało się sprawnie ugasić pożar, jednak konieczna była częściowa rozbiórka dachu. Nikt nie ucierpiał.

Bartłomiej Rosiek zapewnił, że zdarzenie nie miało rozległego charakteru.

Budynek nie jest w regularnym użytkowaniu, trwają tam prace remontowe i modernizacyjne. Pożar nie był duży, udało się go szybko zlokalizować i ugasić przy niewielkiej ilości wody.

Michał Drewnicki, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego powiedział, że nie doszło do większych uszkodzeń budynku.

Ogień pojawił się na poddaszu przy instalacji oddymiania. Sala ucierpiała tylko od wody użytej do gaszenia. Służby będą badać przyczynę. Nie wyklucza się przypadkowego zaprószenia ognia, gdyż budynek jest w czasie remontu.

Fotografie: Facebook.com, maps.google.com

Może Cię zainteresować

zamknij