×

Pożar przy granicy z Ukrainą! Wcześniej słyszano potężne eksplozje

Pożar przy granicy z Ukrainą! Ogień był gigantyczny i rozprzestrzeniał się w zastraszającym tempie. Wiadomo, że w akcji gaśniczej uczestniczyło wiele jednostek straży pożarnej. Co płonęło? Był to magazyn ropy naftowej. Wciąż nie jest znana przyczyna pożaru, niemiej jednak pojawiają się już pierwsze spekulacje…

Pożar przy granicy z Ukrainą

Rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS poinformowała o pożarze, który ogarnął zbiorniki magazynowe w Briańsku. Powołała się przy tym na urząd obrony cywilnej. Wiadomo, że na miejscu pojawiło się wiele zastępów straży pożarnej, które bardzo długo walczyły z płomieniami.

Nagrania przedstawiające pożar pokazują niesamowicie wysoki ogień! Póki co nie wiadomo, co wywołało pożar. Agencja Reutera przekazała:

Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych nie podało więcej szczegółów.

Pożar poprzedzały wybuchy?

„Ukraińska Prawda” poinformowała, iż według relacji mieszkańców Briańska, pożar magazynu z ropą poprzedziło kilka wybuchów. Przypomnijmy tylko, że Briańsk znajduje się około 380 km od Moskwy. Z kolei bardzo niedaleko z tego miasteczka do granicy z Ukrainą.

Euromaidan Press odniósł się do tych pożarów za pośrednictwem Twittera. Internetowa gazetowa zasugerowała, że pożary w Briańsku nie są dziełem sił Ukrainy, a jakiejś rosyjskiej służby. Podkreślono też, że płomienie ogarnęły nie tylko magazyn ropy, ale także i bazę wojskową.

Baza wojskowa i magazyn ropy eksplodowały w środku nocy w rosyjskim Briańsku. To następne z serii wielkich pożarów w Rosji w ciągu ostatniego tygodnia. Wygląda na to, że opozycja Putina uderza mocno.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu miała miejsce inna potężna eksplozja w Rosji, nieopodal Biełgorodu. Wówczas również płonęły zbiorniki z ropą. Rosjanie o atak oskarżali wówczas Ukrainę.

Źródła: www.tvp.info, www.o2.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij