×

Gęsty i gryzący dym nad kurortem wakacyjnym. Strażacy robią co mogą

Pożar nad kurortem pojawił się nagle i wprawił w przerażenie wypoczywających turystów. Nie wiadomo co wywołało tak gwałtowny pożar.

Pożar nad kurortem

Gwałtowny ogień pojawił się w lesie na terenie miejscowości Marmaris w Turcji. Ogromne kłęby czarnego dymu są widoczne z wielu kilometrów. Ogień trawi las znajdujący się na wzgórzu w pobliżu jednego z kurortów wakacyjnych. Płomienie rozprzestrzeniają się w szybkim tempie i możliwe, że będzie konieczna ewakuacja obiektu.

Obecnie w akcji gaśniczej bierze udział wiele zastępów straży pożarnej oraz 4 śmigłowce gaśnicze. Niestety walka z ogniem jest bardzo utrudniona z powodu suszy oraz wiatru.

 

Zginęła już jedna osoba

Niestety tamtejsze służby nadleśnictwa poinformowały, że jeden z ich pracowników zginął w trakcie akcji gaśniczej. Poinformowano o tym przez media społecznościowe Orman Genel Müdürlüğü. Niestety w ostatnich latach coraz częściej dochodzi do olbrzymich pożarów lasów na terenie Turcji.

Pożar nad kurortem
Twitter

Coraz suchsze lata oraz działalność człowieka sprawiają, że lasy stają się bardziej podatne na ogień. Wielu internautów atakuje rząd turecki, że ten pozwala na masową wycinkę, w których miejscu powstają m.in. kurorty wakacyjne.

Źródła: www.cumhuriyet.com.tr, www.denizhaber.com, www.cruiseindustrynews.com, tvn24.pl, krolowasuperstarblog.wordpress.com

Może Cię zainteresować

zamknij