×

Pożar na dworcu we Wrocławiu. Są poszkodowani!

Pożar na dworcu we Wrocławiu! Ogień wybuch przed godz. 17:00 i rozprzestrzenił się w znajdującej się w piwnicy strzelnicy. Kilka osób zostało rannych. Trwa akcja gaśnicza.

Pożar na dworcu we Wrocławiu

W czwartek, 14 listopada około. godz. 17:00 wybuchł pożar w piwnicach na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu, gdzie znajduje się strzelnica. Z budynku wydobywają się kłęby dymu, a ogień trawi prawdopodobnie skład materiałów pirotechnicznych. Jak wynika z relacji świadków, na miejscu było słychać wybuchy.

Trwa akcja gaśnicza i są poszkodowani

W akcji ratunkowej bierze udział 9 zastępów straży pożarnej, jest także policja oraz karetki pogotowia. Wiadomo, że co najmniej 9 osób zostało rannych w wyniku pożaru. Istnieje obawa, że liczba poszkodowanych może wzrosnąć.

Jak powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską, st. kpt. Tomasz Szwajnos z PSP we Wrocławiu:

W pożarze poszkodowanych zostało dziewięć osób. Nie można jednak wykluczyć, że liczba rannych może wzrosnąć. Obecnie trwa przeszukiwanie budynku

Ze względu na pożar i akcję gaśniczą w okolicach dworca Świebodzkiego tworzą się ogromne korki. Część placu Orląt Lwowskich i ul. Robotniczej jest zamknięta dla kierowców. Policja kieruje tam ruchem.

Od 1991 r. z Dworca Świebodzkiego nie odjeżdżają pociągi, ale planowane jest przywrócenie tam ruchu kolejowego

Źródła: wroclaw.wyborcza.pl, www.polsatnews.pl, wiadomosci.wp.pl, wroclaw.onet.pl

Polecane

Może Cię zainteresować