×

Piorun uderzył w kościół w miejscowości Frednowy. Po chwili świątynia zaczęła płonąć

Wcześniej katedra Notre Dame, a teraz świątynia mieszcząca się w Polsce. Pożar kościoła w miejscowości Frednowy w województwie warmińsko-mazurskim pochłonął sporą część budowli. W konsekwencji rozprzestrzeniający się ogień doprowadził m.in. do zawalenia się iglicy.

Pożar kościoła w miejscowości Frednowy

Przyczyną pożaru kościoła było prawdopodobnie wyładowanie atmosferyczne, poprzez które zapaliła się iglica świątyni w miejscowości Frednowy. Kiedy tylko płonący budynek zauważył jeden z tamtejszych mieszkańców, natychmiast powiadomił o wszystkim straż pożarną. Zgłoszenie do służb dotarło około godziny 4.30 nad ranem. W akcji uczestniczyło w sumie 14 zastępów straży pożarnej.

Wszystko wskazuje na to, że ogień najpierw pojawił się w drewnianej części wieży – informuje Wirtualną Polskę kpt. Krzysztof Rutkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie

Pożar kościoła w miejscowości Frednowy
Youtube

Nikomu nic się nie stało

Strażacy stanęli na wysokości zadania i szybko opanowali płonącą świątynię. Niestety, iglicy nie udało się uratować – część odpadła i roztrzaskała się o ziemię. Bolesny dla oka moment został zarejestrowany na krótkim nagraniu. Publikujemy je poniżej.

W przeciwieństwie do iglicy, strażakom udało się zabezpieczyć najcenniejsze przedmioty, które znajdowały się w świątyni.

Choć upały mocno dają nam się we znaki, niebezpieczne i groźne burze, a także grad wiszą w powietrzu. Miejcie się na baczności.

Może Cię zainteresować

zamknij