×

Pożar kamienicy w Inowrocławiu. Nie żyje mama z trójką małych dzieci

Tragiczna wiadomość z ostatniej chwili! W jednej z kamienic w Inowrocławiu wybuchł pożar. Płomienie błyskawicznie się rozprzestrzeniły w wyniku czego są ofiary śmiertelne. Wśród nich są także dzieci.

Pożar kamienicy w Inowrocławiu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowej. Pożar wybuchł na poddaszu trzykondygnacyjnej kamienicy przy ulicy Orłowskiego w Inowrocławiu. Na miejscu zjawiło się 11 zastępów straży pożarnej. Strażacy wciąż toczą walkę z żywiołem, która jest wyjątkowo trudna. Pożary w starych kamienicach są bowiem wyjątkowo trudne do opanowania, a wszystko za sprawą drewnianych elementów konstrukcji budynku.

Pożar kamienicy w Inowrocławiu

Youtube

Są ofiary śmiertelne

Część mieszkańców płonącej kamienicy sama opuściła budynek jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Niestety, nie wszyscy mieli tyle szczęścia. 31-letnia matka wraz z trojgiem dzieci została ewakuowana przez strażaków. I choć w chwili wyprowadzenia była przytomna, mimo reanimacji nie udało uratować się poszkodowanych.

trzymiesięczna Lena, czteroletnia Zuzia i pięcioletnia Oliwia

Potwierdzono zgon 4 osób: matki i trojga dzieci w wieku trzech miesięcy, czterech i pięciu lat ewakuowanych z pożaru. Pożar przerzuca się pod strop kamienicy – poinformowali portal pomorska.pl strażacy

Youtube

Na miejsce pożaru jedzie wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Na razie nieznane są przyczyny pożaru w Inowrocławiu. Wyjaśnią to prokuratorzy oraz biegli z zakresu pożarnictwa.

W sieci pojawiło się już nagranie z akcji strażaków. Publikujemy je poniżej

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, kujawsko-pomorskie.onet.pl
Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować