×

15-latka zostawiła na noc podłączonego iPhone’a do ładowarki. Nagle obudził ją przerażający pożar

15-letnia Caitlin Rae Durant z północnej Walii ma za sobą ciężkie dni. Przez jedną decyzję, straciła wszystkie osobiste rzeczy i była świadkiem wydarzeń, których nie zapomni do końca życia. Co więcej, to co ją spotkało, mogło mieć fatalny finał nie tylko dla niej samej, ale i jej bliskich.

Podobna sytuacja mogłaby spotkać każdego. Z tego powodu straż pożarna postanowiła opublikować zdjęcia zniszczonej pożarem sypialni, aby uczulić resztę społeczeństwa.

Caitlin podłączyła do oryginalnej ładowarkowi firmy Apple swojego iPhone’a. I nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że telefon był podłączony do ładowarki przez całą noc i leżał na łóżku. Urządzenie przegrzało się, co doprowadziło do pożaru.

zniszczona-sypialnia-nastolatki-2

Oddział straży pożarnej, pracujący na miejscu, postanowił opublikować zdjęcia zniszczonej sypialni i ostrzec innych, aby nie zostawiali ładujących się urządzeń bez nadzoru. Jednocześnie strażacy dodają, że ta sytuacja pokazuje jak szybko potrafi rozprzestrzenić się ogień. Starszy kierownik bezpieczeństwa pożarowego Stuart Millington podkreśla:

„Nigdy nie zostawiaj urządzeń podłączonych do ładowania przez długi czas, bez nadzoru.”

Sypialnia nastolatki została doszczętnie zniszczona. Według mamy dziewczyny, remont rodzinnego domu w Morfa Bychan potrawa około 6 miesięcy. Przez ten czas Caitlin i jej bliscy będą mieszkać w wynajętym domu.

zniszczona-sypialnia-nastolatki-1

„Całe piętro, pokój drugiej córki i mój gabinet zostały zniszczone z powodu ognia, dymu i wody. Nic nie udało się uratować. Dół jest zalany przez wodę, która służyła do gaszenia ognia. Ucierpiał cały dom.” – wyjaśnia mama 15-latki, Gemma. „W tej chwili czekamy na opinię ekspertów, czy da się uratować przynajmniej część wyposażenia. Choć ogień zajął jeden pokój, straty związane z pożarem są ogromne – praktycznie wszystkie nasze rzeczy przepadły. W domu trzeba będzie przeprowadzić gruntowny remont, nie będziemy mogli tu wrócić przez około 6 miesięcy.” – dodaje.

Jednocześnie kobieta dziękuję wszystkim za okazaną pomoc i dobro. Dzięki błyskawicznej akcji straży pożarnej, uratowano wszystkich domowników.

zniszczona-sypialnia-nastolatki-3

Straż pożarna opublikowała również zbiór porad, które zminimalizują ryzyko pożarów wywoływanych przez urządzenia mobilne:

  • zawsze kupuj ładowarki z renomowanego źródła,
  • postępuj zgodnie z instrukcjami producenta,
  • telefon podczas ładowania trzymaj na twardych powierzchniach (nie ładuj go na pościeli czy innych łatwopalnych miejscach).
  • upewnij się, że zainstalowany alarm przeciwpożarowy działa i testuj go raz w tygodniu.

Historia 15-latki pokazuje, że coś co z pozoru wydaje się proste i banalne, może zagrażać naszemu życiu. Dlatego ładując telefon należy przestrzegać tych zasad, dzięki czemu można uniknąć tragedii!

Może Cię zainteresować

zamknij