×

24-letnia Eugenia była przeraźliwie chuda. W najgorszym momencie ważyła zaledwie 38 kg

Eugenia Cooney była jedną z barwniejszych postaci amerykańskiego YouTube’a. Jej kanał był pełny radosnych filmików, jednak budził ogromne kontrowersje. Fani od lat spekulowali, że przeraźliwie chuda 24-latka cierpi na zaburzenia odżywiania. Teraz pierwszy raz opowiedziała o wyniszczającej chorobie.

Zwykłe filmy o strojach i makijażu

Filmy Eugenii Cooney oglądały miliony osób. 24-latka ma obecnie 2 miliony subskrybentów. Dziewczyna dzieliła się nagraniami, na których opowiadała o swoich stylizacjach i makijażu. Nagrywała także vlogi z codziennego dnia. Jednak to nie treści, które zamieszczała w sieci niepokoiły innych internautów. Zauważyli, że z miesiąca na na miesiąc jest coraz chudsza. Do tego stopnia, że co jakiś czas w sieci pojawiały się pogłoski na temat jej śmierci.

Instagram

Nazywali ją zagrożeniem dla młodziezy

Jednak youtuberka kompletnie nie dostrzegała, że cokolwiek jest nie tak. Natomiast w sieci pojawiło się wiele filmików innych twórców, którzy ostrzegali przed jej negatywnym wpływem na młode osoby, które chciały wyglądać jak ona.

YouTube

Niestety część internautów nie pomagała w rozwiązaniu problemu, pisząc komentarze typu „oglądam ją tylko po to, żeby zobaczyć kiedy umrze” czy „niech ten obrzydliwy worek kości w końcu zniknie”. To sprawiło, że Eugenia nie szukała pomocy, ale przyjmowała pozycję obronną. Tymczasem pojawiło się kilka petycji, które nawoływały do serwisów społecznościowych, żeby zamknęły jej profile, ze względu na szkodliwe wzorce.

Youtube

Udało się jej w porę zrozumieć problem z odżywianiem

10 lutego 2019 roku, Eugenia zniknęła z sieci. Poinformowała swoich fanów, że robi sobie przerwę, żeby skupić się na swoim zdrowiu:

Hej! Doceniam Waszą troskę. Robię sobie przerwę od mediów społecznościowych i dobrowolnie pracuję nad tym z moim lekarzem. Proszę uszanujcie to

Instagram

Pod postem pojawiło się setki komentarzy, w których fani okazywali jej wsparcie i cieszyli się, że wreszcie dostanie fachową pomoc:

Dobra robota! Jestem z Ciebie taki dumny.

To jest najlepsza informacja, jaką tutaj zobaczyłam!

Instagram

Powrót Eugenii Cooney

Teraz Eugenia Cooney wróciła na media społecznościowe. Po zakończeniu terapii zdecydowała się wystąpić w materiale innego youtubera, Shana Dawsona. Ich wspólne wideo „Powrót Eugenii Cooney” w ciągu 4 dni zdobyło ponad 23 mln wyświetleń. 24-latka wygląda już dużo zdrowiej.

YouTube

W nagraniu opowiedziała o swojej chorobie, ale nie chciała powiedzieć dokładnie na jaki rodzaj zaburzenia odżywiania cierpi. W trakcie wywiadu wspomniała o niskiej samoocenie i o kompletnym barku świadomości przerażająco niskiej wagi. Opowiedziała również o terapii, porównując ją do odwyku:

Nie mówią ci, ile ważysz, ale dokładnie to sprawdzają. Nie wiesz dokładnie, co się dzieje. Przypomina to trochę obóz treningowy. Teraz zdecydowanie pilnuję tego, żebym jadła normalnie. Nie chcę wrócić do stanu sprzed terapii

Mamy nadzieję, że Eugenii Cooney uda się ostatecznie wygrać z chorobą

Może Cię zainteresować

zamknij