×

Potrzebna pomoc dla Edka z programu „Złomowisko PL”. Sytuacja jest dramatyczna

Ten rok powitał fanów programu „Złomowisko PL” fatalnymi wieściami. Jeszcze nie otrząsnęli się po informacji o śmierci bohatera programu – Marka Pawłowskiego, a już w mediach pojawiła się kolejne dramatyczne doniesienia. Potrzebna pomoc dla Edka z programu Discovery Channel. Ruszyła zbiórka pieniędzy.

Fatum nad programem „Złomowisko PL”

1 stycznia 2021 roku opublikowano informację o śmierci Marka Pawłowskiego – ikony programu. Ale jeszcze kilka tygodni przed śmiercią gwiazdy „Złomowiska” w życiu Edka Kalińskiego wydarzył się dramat.

Popularny bohater programu, prowadzący razem z „Krzykaczem” skup złomu w Pruszkowie, stracił nogę. Amputacja nogi Edka była konieczna, ponieważ mężczyzna walczy z cukrzycą. Wierni widzowie programu doskonale o tym wiedzieli. Podczas nagrywania jednego z odcinków Edek, zamiast na planie, był w szpitalu, gdzie usunięto mu palec u stopy. Niestety, choroba nie dała o sobie zapomnieć…

Potrzebna pomoc dla Edka

Przyjaciele bohaterów „Złomowiska” postanowili pomóc Edkowi. Zorganizowali internetową zbiórkę na protezę nogi.

Koniec 2020 roku zakończył się bardzo źle, zmarł nasz przyjaciel Marek Krzykacz Pawłowski. Jego wierny kompan stracił nogę. Jestem w kontakcie z Edziem, przykro to pisać, ale jest tym załamany!

– czytamy na stronie zbiórki.

Organizatorzy przypominają, że kiedyś to Edek i Marek sami chętnie pomagali potrzebującym.

Marek z Edziem zebrali na imprezach charytatywnych mnóstwo pieniędzy, zawsze bezinteresownie! Czas się odwdzięczyć! Edek z protezą nadal będzie pomagał potrzebującym, dziś sam jest potrzebujący! Czas start ! Pokażmy swoje serca

– piszą organizatorzy.

Chociaż udało się już przekroczyć założoną kwotę (50 tys. złotych), zbiórka trwała nadal. Ostatecznie uzbierano 65 104 zł. Organizatorzy nie wiedzieli, ile dokładnie będzie kosztować proteza. Fani chcieli jednak dołożyć swój „grosik”. Byli przekonani, że pieniądze będą Edkowi potrzebne, ponieważ po utracie przyjaciela, z którym prowadził interes oraz bez jednej nogi, mężczyzna nie będzie mógł zarabiać na życie jak dotychczas.

Warto podkreślić, że była to legalna zbiórka, zweryfikowana przelewem. Wcześniej pojawiły się próby podszywania się pod znajomych Edka i Marka i wyłudzania pieniędzy.

(…) Sami walczymy z fake zbiórkami, a ktoś nas o to posądził. Uspokajamy, jesteśmy legalnie zawiązaną zbiórką z akredytacją Edzia! To nasz przyjaciel, choćbyśmy mieli nie spać, to nadal będziemy mu pomagać! Dziękujemy za wpłaty, walczymy dalej!

– podkreślili organizatorzy zbiórki.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować