×

Straszny wypadek na przejściu dla pieszych! Policja szuka chłopaka, który… został potrącony

W Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do dziwnego zdarzenia. Kierowca, który potrącił chłopca sam zgłosił się na policję. Ma też dowód w postaci nagrania, które upublicznili funkcjonariusze.

Potrącił chłopca na pasach

W poniedziałek, tj. 20 stycznia br. przed godziną 14.00 doszło do potrącenia na pasach przy ulicy Waryńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Co ciekawe, kierowca, który potrącił przechodnia, na policję zgłosił się… sam. Przekazał również nagranie z wypadku, które zarejestrowała kamera umieszczona w jego samochodzie.

Jak poinformował asp. Artur Majchrzak z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji:

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze drogówki ustalili, że 28-latek kierujący peugeotem, jadąc ulicą Waryńskiego w kierunku ulicy Sienkiewicza, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych chłopca. Bezpośrednio po zdarzeniu chłopak podniósł się z jezdni i pobiegł w kierunku osiedla.

Może ktoś go widział?

Kierowca opisał wygląd potrąconego chłopaka, który wtargnął na przejście dla pieszych. Ubrany był w czerwoną kurtkę z białym pasem, czapkę koloru szarego i spodnie jeansowe z przetarciami. Chłopiec najprawdopodobniej zagapił się i nie zauważył nadjeżdżającego auta.

Asp. Artur Majchrzak prosi o pomoc osoby, które wiedzą coś na temat tego zdarzenia:

Apelujemy do osób, które były świadkami zdarzenia, bądź rozpoznają po ubiorze chłopca z nagrania, o to, by zgłosiły się do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Świętokrzyska Policja opublikowała film z tego zdarzenia w Internecie. Jak sami podkreślają – ku przestrodze. Trzeba być ostrożnym przy przechodzeniu przez jezdnię, również na pasach.

Źródła: www.swietokrzyska.policja.gov.pl, radioostrowiec.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: swietokrzyska.policja.gov.pl (miniatura wpisu), Policja

Polecane

Może Cię zainteresować