×

Policjantka podchodzi do 33-latka na quadzie. Gdy jest już blisko, ten wciska gaz

W niedzielę 10 kwietnia po godzinie 17.00 w miejscowości Lubań doszło do skandalicznej sytuacji podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze policji zatrzymali 33-letiego kierowcę quada, który miał poruszać się z nadmierną prędkością. Kiedy przyjrzeli się dokumentom kierowcy, policjantka wyszła do mężczyzny. Wtedy wydarzyło się coś, czego nikt nie był w stanie przewidzieć.

Kierujący quadem usiłował przejechać policjantkę

Kiedy policjantka szła w stronę zatrzymanego, mężczyzna celowo dodał gazu i wjechał w funkcjonariuszkę. Policjantka upadła na przód quada, po czym po kilku metrach upadła na drogę asfaltową, podczas gdy kierowca pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia.

Na miejsce niezwłocznie wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który udzielił pokrzywdzonej niezbędnej pomocy medycznej. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po udzieleniu pomocy lekarskiej, opuściła szpital – czytamy w komunikacie KPP w Lubaniu

Zatrzymanie mężczyzny

Na miejsce zostały wezwane patrole oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, której zadaniem było zatrzymanie niebezpiecznego kierowcy. W tym celu przesłuchano świadków i zabezpieczono monitoring. Zebrany materiał pozwolił na zatrzymanie 33-latka w miejscu jego zamieszkania. Na miejscu okazało się, że od mężczyzny czuć alkohol. Podjęto więc decyzję o przewiezieniu go do szpitala, aby pobrać krew do badań.

lubanski.eu

Trafił już przed oblicze lubańskiego sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca

33-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantkę, stosowania przemocy w celu zaniechania prawnej czynności służbowej oraz spowodowanie rozstroju zdrowia.

Mrożące krew w żyłach nagranie z miejsca zdarzenia możesz obejrzeć poniżej

Może Cię zainteresować

zamknij