×

Potężny wybuch w Charkowie. W sieci pojawiło się nagranie momentu eksplozji

Rosja bezlitośnie atakuje Ukrainę, a ostatnim tego dowodem jest potężny wybuch w Charkowie, mieście, które zostało zaatakowane rakietami Grad. Pociski trafiły m.in. w siedzibę władz obwodowych, filharmonię i osiedle. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie ukazujące moment wybuchu na charkowskim placu Wolności.

Szaleni »wyzwoliciele« już nawet nie kryją, że ich naloty przeprowadzane są na cywilów. Teraz wróg cynicznie i demonstracyjnie odpala rakiety na centrum Charkowa

– napisano w komunikacie.

Charków celem Rosjan

Rosjanie od kilku dni bezskutecznie próbują zająć Charków, jedno z największych miast Ukrainy. Mimo prób, do tej pory wciąż im się to nie udało. Nie dają jednak za wygraną. Niedługo po tym, jak mieszkańcy Charkowa otrzymali SMS-y o alarmie przeciwlotniczym, a w mieście zawyły syreny, miasto zostało zbombardowane.

W poniedziałek armia Putina ostrzelała rakietami Grat dzielnice mieszkalne, w wyniku czego zginęło 9 osób, a 37 zostało rannych, w tym troje dzieci.

Dzisiejszy ostrzał pokazał, że nie jest to po prostu wojna, tylko morderstwo ukraińskiego narodu

– oświadczył mer tego miasta Ihor Terehow.

Wyszły cztery osoby z bunkra, żeby nabrać wody i zginęły. Rodzina – dwoje dorosłych i troje dzieci – żywcem spłonęła w samochodzie

– dodał mer Charkowa.

Potężny wybuch w Charkowie

Horror w Charkowie trwa. Na głównym placu miasta, placu Swobody, w pobliżu siedziby władz obwodowych, doszło dziś do wielkiego wybuchu. Potężna eksplozja zniszczyła gmach, samochody i okoliczne budynki.

Na zamieszczonym w sieci materiale widać, jak przed budynkiem w chwili ataku stały zaparkowane samochody i poruszało się kilka osób.

Na innych nagraniach i zdjęciach widać skutki piekielnego uderzenia.

Trwa akcja ratunkowa w Charkowie. Są ofiary śmiertelne

Sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało rannych w rosyjskim ataku rakietowym na centrum Charkowa

– podały we wtorek ukraińskie służby ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Co najmniej dwie osoby zginęły we wtorek w wyniku ostrzelania przez wojska rosyjskie centrum Charkowa

– poinformował wiceszef charkowskiej administracji obwodowej Roman Semenucha, cytowany przez portal Ukrainska Prawda.

Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy przekazały, że obecnie trwa akcja ratunkowa uwięzionych pod gruzami zrujnowanych budynków ludzi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ofiar bombardowania Charkowa jest więcej.

Źródła: www.youtube.com, www.rmf24.pl
Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować

zamknij