×

Potężna śnieżyca w Pakistanie zaskoczyła kierowców. Jest wiele ofiar śmiertelnych

O tragedii, która miała miejsce w Pakistanie, mówi cały świat. Turyści chcieli zobaczyć na własne oczy prawdziwą zimę. Nikt nie zakładał, że dla części z nich będzie to ostatnia podróż. Tysiące samochodów utknęło na autostradzie, a potężna śnieżyca w Pakistanie odebrała życie 22 osobom. Byli bezsilni wobec bezlitosnych warunków pogodowych.

Turyści chcieli zobaczyć na własne oczy prawdziwą zimę. Nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa

Przez kilka dni na pakistańskich portalach społecznościowych udostępniano zdjęcia bawiących się na śniegu turystów wokół miejscowości Murree. Miejscowość leży na wysokości 2300 m n.p.m w północnej części Pakistanu.

Widząc piękną, śnieżną zimę, do Murree zaczęło napływać coraz więcej turystów chcących zobaczyć na własne oczy śnieg, który w tej części świata jest zjawiskiem niezwykłym. Władze zdawały sobie sprawę z tego, co się dzieje i już w ostatni weekend zaczęły przestrzegać przed natłokiem podróżujących. Apele na niewiele się jednak zdały.

Potężna śnieżyca w Pakistanie i śmierć na drodze

Mimo ostrzeżeń władz do Murre w ostatnich dniach wybrało się tysiące turystów. Napływ ludności wywołał ogromne utrudnienia w ruchu drogowym na tamtejszych drogach. Potworne korki i potężna śnieżyca sprawiły, że niektórzy utknęli w swoich samochodach w zaspach.

Wielu podróżnym pomagali mieszkańcy miasta przynosząc im jedzenie i koce. Nie wszystkim jednak udało się pomóc.

Część turystów, którzy chcieli zobaczyć prawdziwą zimę na własne oczy, zamarzło w swoich samochodach. W sobotę lokalne władze poinformowały o 22 ofiarach śmiertelnych (10 mężczyzn, 10 dzieci i 2 kobiety) na zasypanych śniegiem drogach prowadzących do Murree.

Wśród ofiar śmiertelnych jest m.in. ośmioosobowa rodzina – policjant, jego żona i sześcioro dzieci. Wszyscy zmarli z powodu wychłodzenia w samochodzie. Byli też tacy, którzy zmarli z powodu zatrucia tlenkiem węgla wdychanego w autach.

Do oczyszczania dróg i ratowania pozostałych na jezdniach ludzi została zmobilizowana armia.

Potężna śnieżyca w Pakistanie. Wstrząsające materiały

W mediach społecznościowych regularnie publikowane są wstrząsające materiały z Murree. Nagrania przedstawiają przede wszystkim zdjęcia zasypanych pojazdów.

Pojawiają się również zdecydowanie bardziej drastyczne treści przedstawiające zamarznięte ciała ofiar. Widok po prostu łamie serce. I pomyśleć, że chcieli tylko zobaczyć śnieg…

Władze Pakistanu wprowadziły w mieście stan klęski żywiołowej. Ponadto wciąż przestrzegają obywateli przed wyjazdem do tej części kraju.

Źródła: www.facebook.com, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij