×

Poszukiwania 5-letniego Dawida trwają. Działania prowadzone całą noc nie przyniosły rezultatów

Poszukiwanie Dawida Żukowskiego trwa. Przypomnijmy, że ojciec zabrał 5-latka z Grodziska Mazowieckiego, gdzie spędzał czas u dziadków i miał zawieźć go do matki do Warszawy. Na miejsce jednak nigdy nie dotarł. Co więcej, mężczyzna popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg, podczas gdy ślad po dziecku zaginął. W poszukiwaniach małego Dawida uczestniczą nurkowie ze straży pożarnej i WOT. Działania poszukiwawcze były prowadzone przez całą noc. Niestety, policjanci nie wpadli na żaden ślad, który przybliżyłby ich do odnalezienia dziecka.

Poszukiwanie Dawida Żukowskiego trwa

W akcji poszukiwawczej bierze udział helikopter, psy tropiące, drony, WOT i nurkowie ze straży pożarnej. Nurkowie, którzy przeszukują dokładnie niemal zbiorniki wodne w powiecie pruszkowskim.

W tej sytuacji wszystkie służby są postawione w najwyższej gotowości. Szukamy tego dziecka, szukamy chłopca z użyciem dronów, sprzętu itd., natomiast sytuacja nie jest łatwa – mówił minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś po rozmowie z prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą

Działania w domu dziadków chłopca

Policjanci przeprowadzili szczegółowe dochodzenie również w domu dziadków (rodziców ojca Dawida) zaginionego dziecka. Wiadomo już, że są repatriantami z Kazachstanu, a rodzice zaginionego chłopca nie mieszkali razem. 5-latek ma z kolei dwa obywatelstwa – polskie i rosyjskie, bowiem matka jest Rosjanką.

„Ojciec tego dziecka był desperatem”

Wiemy, że ojciec tego dziecka był desperatem, że niepokojąco zachowywał się przed targnięciem się na własne życie, więc tu jest szereg pytań – wskazał minister

O jakie desperackie zachowania chodzi? Ciężko powiedzieć, bowiem jak powiedział minister, nie dopytywał prokuratora generalnego o szczegóły. Niemniej jednak zachowanie ojca „w sposób ogólny miało być niepokojące”.

Trzeba pamiętać, że zawsze jest nadzieja i wszyscy tego chłopca jeszcze szukamy – dodał

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Dawida Żukowskiego, proszony jest o kontakt pod numerami tel. (22) 755 60 10 (-11,-12,-13) albo numerem alarmowym 112.

Oby tylko chłopiec odnalazł się cały i zdrowy…

Polecane

Może Cię zainteresować