×

Gdy miała 1,5 roku opiekunka upuściła ją podczas kąpieli. W wyniku wypadku stała się niepełnosprawna

Sandrę podczas kąpieli upuściła opiekunka. Miała wtedy 1,5 roku. Znalazła się w szpitalu, a jej stan był naprawdę ciężki. Była unieruchomiona i niewidoma. Matka dziewczynki ani razu jej nie odwiedziła.

Stan był poważny

Tracącą przytomność dziewczynkę do szpitala przywiozła matka, która już później nie zainteresowała się jej losem. W wyniku obrażeń powstał guz, kilkucentymetrowa narośl, dziewczynka nie widziała przez kilka miesięcy, straciła czucie w kończynach. Była unieruchomiona.

Odzyskała już częściowo wzrok, powoli zaczyna mówić, być może zacznie też chodzić. Jednak mimo to, prawdopodobnie czeka ją dożywotnia rehabilitacja.

Rodzina zastępcza

Sandra ze szpitala trafiła do specjalnej placówki, ale jej rehabilitant pomógł znaleźć dla niej rodzinę zastępczą. Niestety 3,5-letnia już dziś dziewczynka nie może tam zostać. Ma uregulowaną sytuację – formalnie nie ma rodziców i może mieć już nowych. Pan Marcin, u którego obecnie przebywa, jest zawodowym tatą. Musi mieć miejsce, aby przyjąć kolejne dzieci, które odbiera się w czasie interwencji.

Szuka nowych kochających rodziców

Sandra szuka kochającej rodziny i nowego domu na stałe. Jest pełna miłości. Nie boi się ludzi, do każdego chce iść na ręce. Pragnie uczucia. Ośrodek adopcyjny w Sosnowcu nie znalazł w naszym kraju nikogo, kto zechciałby zająć się 3,5-latką, dlatego uruchomiono właśnie procedurę zagranicznej adopcji.

Robi postępy

Sandra trafiła do Pana Marcina w złym stanie. Okazała się jednak prawdziwą wojowniczką. Dzięki fizjoterapeucie, Tomaszowi Łosieniowi, który dojeżdża do niej jedynie za zwrot kosztów dojazdu, zrobiła olbrzymie postępy.

Adopcja

Wszyscy chętni do zaadoptowania malutkiej Sandry mogą bezpośrednio zgłaszać się do wojewódzkiego ośrodka adopcyjnego przy ul. Krzywej 2 w Sosnowcu lub zadzwonić pod numer telefonu 32 266 84 19.

Pani Anna Wójcik w rozmowie z TVN24 podkreśliła, że każdy chętny musi wiedzieć jedno i być tego w pełni świadomy:

Rokowania Sandry są niejasne, dzisiaj jest opóźniona ruchowo i intelektualnie. Jeśli będzie otoczona miłością, z pewnością będzie rozwijać się lepiej, ale prawdopodobnie zawsze będzie potrzebowała specjalnej troski.

Sandra to wspaniała dziewczynka, która niestety przeszła bardzo wiele. Zasługuje na dom i kochającą rodzinę. Zasługuje na szczęście.

Może Cię zainteresować

zamknij