×

Poślubił otyłą kobietę. Ojciec nie zaakceptował decyzji syna

Poślubił otyłą kobietę, a wtedy jego ojciec zerwał z nim kontakt. Historia miłości Amalie oraz Seana jest niezwykle poruszająca i dowodzi, że wbrew powszechnej opinii, nie zawsze można liczyć na najbliższych. Pomimo przeciwności losu, para nie zrezygnowała z łączącego ją uczucia.

Otyłość to choroba

Współcześnie bardzo dużo mówi się o samoakceptacji oraz racjonalnym stosunku do odżywiania. Specjaliści zalecają, aby nie dać się wprowadzić w błędne wrażenie kreowane przez idealne zdjęcia gwiazd show biznesu. Przypominają, że ludzie w rzeczywistości tak nie wyglądają, dlatego nie można postrzegać własnej wartości wyłącznie przez pryzmat wagi czy urody. Z drugiej strony, otyłość jest chorobą, z którą należy walczyć, ponieważ przyczynia się do rozwoju bardzo poważnych chorób. Zdarza się, że ludzie pomimo odchudzania i ćwiczeń fizycznych, nie są w stanie uzyskać figury marzeń. Wówczas warto skorzystać z porady dietetyka czy trenera personalnego. Bardzo ważne jest, aby mieć wsparcie ze strony rodziny i znajomych. Niestety bardzo często osoby, które powinny najmocniej kibicować, wyrządzają największą krzywdę.

Tak właśnie było w przypadku otyłej Amelie. Dziewczyna cierpiała na brak samoakceptacji, który w końcu wywołał u niej zaburzenia psychiczne. Amelie tak nienawidziła swojego wyglądu, że na pewnym etapie życia zaczęła się okaleczać. Aby zapełnić pustkę w swoim sercu, w internecie zaczęła poszukiwać miłości. Jej wzruszającą historię przedstawiono w popularnym programie pt: „Truly”.

Poślubił otyłą kobietę

25-latka wspomina, że w pewnym momencie była tak zrozpaczona swoim wyglądem, że nie mogła patrzeć na siebie w lustrze.

Odkąd pamiętam, byłam gruba i oczywiście byłam z tego powodu traktowana gorzej. Moje najstarsze wspomnienie zastraszania sięga przedszkola. Miałam około czterech lat i pamiętam, jak dzieci się ze mnie śmiały. Nienawidziłam patrzeć w lustro, nienawidziłam siebie i tego kim się stałam. Nic na mnie nie pasowało, a gdy byłam dzieckiem, musiałam robić zakupy w dziale kobiecym, aby dostać cokolwiek, co by na mnie pasowało.

Amelie czuła się źle w swoim ciele, ponieważ w literaturze bądź filmach nie pojawiają się ludzie tacy, jak ona.

Kiedy dorastałam, zawsze uwielbiałam czytać książki, ale nigdy nie było takich ludzi jak ja. Nie czytałam o otyłych królewnach, o kobietach, które będą kochane, mimo że mają rozmiar XXXXL. Byłam przekonana, że nie ma szczęścia dla takich ludzi jak ja. Wszystko zmieniło się, gdy poznałam Seana – najpierw swojego chłopaka, a dziś męża.

Wszystko zmieniło się, gdy Amelie poznała Seana. Para bardzo się polubiła, ponieważ oboje posiadali te same zainteresowania. Z czasem ich uczucie przerodziło się w miłość. Sean opowiada, że wiele osób sądzi, że jego głównym zajęciem jest karmienie żony.

Ludzie często się mnie pytają czy jestem tzw. „nakarmiaczem” i dokarmiam moją żonę. NIE! Mało tego… Nie powiedziałbym, że ogólnie pociągają mnie większe kobiety, pociągają mnie ludzie, których tak naprawdę kocham, więc tak się po prostu stało i na pewno nie uważam, żeby moja żona była mniej atrakcyjna od innych kobiet.

Relacja z ojcem

Ślub Seana i Amelie był wspaniały. Niestety w tym wyjątkowym dniu para nie mogła się cieszyć pełnią szczęścia.

Nie wszyscy zaakceptowali ich związek. Największy problem miał z tym ojciec Seana. Ostatecznie teść Amelie nie dał im swojego błogosławieństwa.

Ojciec pana młodego zaraz po wiadomości o ślubie Seana i Amelie zerwał z nimi kontakt. Żona jego syna bardzo przeżyła tę informację, jednak przyznała, że najważniejsze to akceptować, kim się jest i dbać o swoje dobro.

Cieszę się, że jestem w tym ciele i cieszę się z tego, kim jestem i jak wyglądam. Nie chcę wpływać na siłę na to, aby się odchudzić i aby być zaakceptowaną przez wszystkich innych. Nic na siłę! Gdybym mogła cofnąć czas, wiele powiedziałabym starej Amalie. Powiedziałbym, żeby mała Amalie przestała marnować czas na nienawiść do siebie. Tak, twoje ciało jest inne, ale to nie znaczy, że to złe ciało!

– podsumowała Amelie.

Niestety nie zawsze rodzicom podobają się wybory sercowe ich dzieci, jednak często zapominają wtedy, że sami mogli się w przeszłości znaleźć w podobnej sytuacji, ale po drugiej stronie.

Źródła: pikio.pl
Fotografie: YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować