×

W nocy przed sklepem monopolowym znaleziono wózek z dzieckiem. Chłopiec ma około 2 lat

Dwuletniego chłopca zauważono w minioną niedzielę około godziny 22 przy sklepie monopolowym w Grudziądzu. Znajdujący się w wózku maluch był kompletnie sam.

Ma on pomiędzy 1,5 a 2,5 roku. 90 centymetrów wzrostu. Waży 13,5 kilograma. Jest szczupły i ma krótkie jasne włosy – wyznaje Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Stan dziecka wskazywał na to, że było zaniedbywane – było bardzo brudne, a na twarzy miało liczne zadrapania.

KWP w Bydgoszczy

Maluch nie potrafił jeszcze mówić, dlatego ciężko było ustalić, dlaczego znajdował się sam w tym, a nie innym miejscu. Na szczęście nie trzeba było długo czekać, aby dowiedzieć się, kto był odpowiedzialny za porzucenie dziecka.

Na komendę policji zgłosiły się dwie osoby, które potwierdziły tożsamość 2-latka. Jedna z nich jest pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, a więc osoba, która monitorowała i doskonale znała warunki panujące w rodzinie, z której wywodził się chłopiec. Zeznania były zgodne, a więc funkcjonariusze nie mieli najmniejszych wątpliwości, co do podejrzeń.

W miejscu zamieszkania rodziców porzuconego dziecka nie zastano nikogo, jednak funkcjonariuszom udało się dotrzeć do babci dziecka, która zdradziła miejsce przebywania matki 2-letniego chłopca. Kobieta została zatrzymana. Za porzucenie dziecka grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

Może Cię zainteresować

zamknij