×

Poruszające zdjęcie z Chin. Lekarz chciał przywrócić uśmiech na twarzy swojego pacjenta

Poruszające zdjęcie z Chin. Tak prosty, ale niezwykle wzruszający gest ze strony lekarza doceniło wiele osób na całym świecie. Ten widok po prostu sprawia, że człowiek chce się uśmiechać, a na sercu robi się cieplej!

Poruszające zdjęcie z Chin

87-letni pacjent z Wuhan od miesiąca przebywał na kwarantannie, ponieważ został zakażony koronawirusem. Ogromnie go zasmucał stan jego zdrowia, a pobyt w szpitalu bardzo przygnębiał. Zauważył to jego 27-letni lekarz Liu Kai, więc postanowił sprawić staruszkowi nieco radości.

W trakcie drogi na kolejne badania zapytał starszego mężczyznę, czy chciałby zatrzymać się na chwilę, aby obejrzeć zachód słońca. Ten ochoczo się zgodził. Za zdjęcie odpowiada jeden z asystentów medycznych, który towarzyszył im w drodze na badania.

Fotografia pochodzi z publikacji China Daily i pokazuje 87-letniego pacjenta i jego lekarza, którzy wspólnie spędzają chwilę oglądając zachód słońca w Wuhan. Gazeta zapytała lekarza dlaczego to zrobił. Ten odpowiedział, że liczy się także zdrowie psychiczne pacjenta i nie mógł nic z tym nie zrobić:

Starszy mężczyzna utknął na oddziale izolacyjnym przez prawie miesiąc, co spowodowało, że był trochę przygnębiony. Pomyślałem, że promienie słońca mogą go pocieszyć i poprawić jego nastrój.

Promienie słońca dały mu nadzieję

Liu Kai normalnie pracuje w szpitalu w Szanghaju, jednak został przeniesiony do szpitala Ludowego Uniwersytetu Wuhan od początku epidemii koronawirusa. Jak donosi China Daily 87-letni pacjent jest muzykiem, grającym na skrzypcach i obiecał pracownikom medycznym, że po wyzdrowieniu chciałby wykonać dla nich piosenkę. Jak podaje szpital jego stan znaczącą się poprawił i jest już wstanie samodzielnie się poruszać.

To piękne, jak mały gest może wlać w serce nadzieję, nawet w trakcie obecnych wydarzeń.

Źródła: www.indiatoday.in, www.diply.com, www.scoopwhoop.com, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij