×

Próbował wciągnąć 13-latkę do samochodu. Policja upubliczniła jego portret pamięciowy

4 maja w Tychach miały miejsce sceny niczym z dramatycznego filmu. Sceny, które na szczęście nie zakończyły się tragicznie, choć niewiele brakowało. Około godziny 20.30 na przystanku autobusowym przy ul. Oświęcimskiej w rejonie osiedla Homera kierowca ciemnego Seata Leona zatrzymał 13-letnią dziewczynkę. Dziewczynkę, którą próbował siłą zaciągnąć do samochodu. Nastolatka na szczęście nie dała za wygraną i uciekła, podczas gdy kierowca odjechał w kierunku Bierunia. Teraz na podstawie zeznań dziewczynki sporządzono portret pamięciowy porywacza i ustalono jego rysopis.

Charakterystyka mężczyzny

Wiadomo, że mężczyzna, który próbował uprowadzić 13-latkę, ma z wyglądu 28-33 lata, około 185 cm wzrostu, owalną twarz, krzaczaste brwi, szerokie, piwne oczy i szczupłą budowę ciała. Do cech charakterystycznych można z kolei zaliczyć liczne piegi na czole i policzkach, a także ciemne, niewielkiej wielkości znamię pod prawym okiem. 4 maja ubrany był w ciemnoszarą bluzę z kapturem, szare spodnie dresowe i poruszał się ciemnym samochodem osobowym marki Seat Leon z przyciemnionymi z tyłu szybami.

Portret pamięciowy porywacza publikujemy poniżej

portret pamięciowy porywacza

Śląska policja

Każdy, kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu sprawcy, był świadkiem zdarzenia lub w jakikolwiek sposób może przyczynić się do ustalenia tożsamości porywacza, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Tychach. Policja podaje również mail kryminalny@tychy.ka.policja.gov.pl i numer telefonu 32 325 62 80 lub 112.

Miejmy nadzieję, że mężczyznę, który próbował porwać bezbronną 13-latkę, jak najszybciej uda się namierzyć.

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować